هنرستان هنرهای زیبای دختران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

مراسم یادبود شهدای پرواز 167 اکراین

هنرجویان هنرستان امروز در مراسم یادبود شهدای سانحه هواپیمایی به سوگ نشستند 

صبح امروز هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای دختران با برپایی مراسم یاد و خاطره شهیدان سانحه هواپیمای هفته گذشته را گرامی داشتند .

این مراسم که به همت هنرجویان رشته سینما برپا شد ،با اجرای هنرمندانه تکنوازی و گروه نوازی هنرجویان رشته موسیقی و اجرای دکلمه همراه بود ؛همچنین کلیپ های تهیه شده توسط هنرجویان رشته سینما به نمایش گذاشته شد.در بخشی از این مراسم رئوفی منش ،مدیر هنرستان، ضمن عرض تسلیت این اندوه بزرگ، با اشاره به حادثه ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی و نقش مهم این سردار بزرگ در تأمین امنیت کشور ،از هنرجویان خواست با قرائت قرآن وذکر فاتحه برای آرامش روح شهداء و صبر برای بازماندگان دعا کنند .

مراسم با پرسش و پاسخ و پذیرایی هنرجویان پایان یافت.

هنرستان در سوگ آسمانی شدن سردار دلها

هنرستان در سوگ آسمانی شدن سردار دلها سیاهپوش شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز شنبه 14 دی ماه، هنرجویان در سوگ شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، قهرمان ملی و نماد مقاومت و پایداری نشستند.

گفتنی است جلسات امتحان نیمسال اول هنرجویان امروز با سخنرانی بغض آلود رئوفی‌منش، مدیر هنرستان در خصوص این غم بزرگ ملی و یک دقیقه سکوت به احترام روح بزرگ سردار و فرمانده دلیر ایران آغاز شد و با افروختن شمع، نثار فاتحه به روح باشکوه سردار پرافتخار ایران و پخش مراثی در فضای هنرستان با پرچم نیمه افراشته مقدس جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید.

تجلیل از پژوهشگران برتر هنرستان به مناسبت هفته پژوهش

 از پژوهشگران برتر هنرستان به مناسبت هفته پژوهش تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز چهارشنبه 11 دی ماه به مناسبت هفته پژوهش، از 9 نفر از هنرجویان محقق و پژوهشگر با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

شیرینی نام زینب (سلام‌الله‌علیها) در جلسه امتحان و تقدیر از هنرجویان زینب نام

تقدیر ازهنرجویان مسما به نام نامی زینب به مناسبت ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها)

به گزارش روابط عمومی  هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز، چهار شنبه 11 دی‌ماه، مصادف با ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها) از هنرجویانی که به نام با مسمای زینب نامیده شده‌اند؛ در جلسه امتحان نیمسال اول، با اهدای لوح سپاس و کارت هدیه تقدیر شد.

گفتنی است به همین مناسبت، هنرجویان با پذیرایی هنرستان در جلسه امتحان کام خود را شیرین کردند.

جشنواره غذاهای سنتی در هنرستان برگزار شد

بر اساس طرح سفیران سلامت جشنواره غذاهای سنتی در هنرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، ظهر امروز، شنبه 30 آذر ماه، همزمان با برگزاری آیین دیرینه شب یلدا، جشنواره غذاهای سنتی با مشارکت اولیا و هنرجویان برگزار شد.

گفتنی است در این جشنواره که بر اساس طرح سفیران سلامت در هنرستان اجرا شد؛ هر یک از هنرجویان با تهیه و ارایه غذاهای سنتی شهر‌ها و اقوام مختلف، سفره رنگینی از انواع غذاهای سنتی ایرانی در سالن اجتماعات هنرستان گستردند و روزی خوش و به یادماندنی برای خویش رقم زدند.

خاطرات یلدایی به یادماندنی در چیدمان سفره سنتی یلدا

یلدایی به رنگ انار و به شیرینی هندوانه در سفره‌هایی خلاق و هنرمندانه

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، ظهر امروز شنبه 30 آذرماه هنرجویان هنرستان با چیدمان  سفره‌های خلاقانه  یلدایی به استقبال آیین ملی شب یلدا رفتند.

شایان ذکر است هنرجویان هر کلاس پس از گرفتن عکس‌های یادگاری، دورهمی یلدایی خود را با خوردن آجیل، تنقلات، شکلات و شیرینی شیرین‌تر کردند.

 

برگزاری جشنواره هنرتعاملی با موضوع مراسم ایران باستان شب یلدا، غلبه نور بر تاریکی

جشنواره هنرتعاملی با موضوع مراسم ایران باستان «شب یلدا، غلبه نور بر تاریکی»برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز شنبه، 30 آذر ماه، جشنواره هنرتعاملی با موضوع مراسم ایران باستان «شب یلدا، غلبه نور بر تاریکی» در حیاط هنرستان برگزار شد.

گفتنی است این جشنواره با هدف تعامل و آشنایی بیشتر هنرجویان در رشته‌های گرافیک، نقاشی، سینما و موسیقی و با مشارکت هنرجویان و هنرآموزان هنرستان برگزارشد.

رونمایی از مجموعه آثار برگزیده هنرمندان موثر نقاشان جهان در سالن اجتماعات هنرستان

مجموعه ارزشمند«آثار برگزیده هنرمندان موثر نقاشان جهان» در هنرستان رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان دختران اصفهان، سه‌شنبه، 26 آذر ماه، به مناسبت هفته پژوهش از مجموعه پژوهشی«آثار برگزیده هنرمندان موثر نقاشان جهان» در سالن اجتماعات هنرستان رونمایی شد.

گفتنی است این مجموعه ارزشمند که به همت مژگان رئیسی، هنرمند و هنرآموز نقاشی هنرستان گردآوری و تدوین شده است؛ با حضور فاطمه رئوفی‌منش، مدیر هنرستان و شیوا علوی، رئیس انجمن اولیا و مربیان،  هنرآموزان، هنرجویان و نیز جمعی از اولیا رونمایی شد.

شایان ذکر است این مجموعه هم اکنون، برای استفاده هنرآموزان و هنرجویان در کتابخانه هنرستان قرار گرفته است.

ساغر دالوند با کسب بیشترین رای، نماینده شورای دانش آموزی ناحیه 1 شد

ساغر دالوند نماینده شورای دانش‌آموزی ناحیه 1 آموزش و پرورش اصفهان شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، ساغر دالوند، هنرجوی پایه یازدهم رشته موسیقی، با کسب بیشترین آرا، نماینده شورای دانش‌آموزی ناحیه 1 آموزش و پرورش اصفهان شد و با کسب این عنوان به انتخابات شورای دانش آموزی استان راه یافت. 

با امید به انتخاب وی به عنوان نماینده شورای دانش‌آموزی استان اصفهان، کسب این عنوان در ناحیه 1 را به ایشان و خانواده بزرگ هنرستان هنرهای زیبای دختران تبریک می‌گوییم.

بازدید از گرمخانه مردمی بی خانمان‌های امید و ساخت آثار مستند به مناسبت هفته پژوهش

هنرجویان رشته سینما از گرمخانه مردمی بی خانمان های امید بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز، شنبه 23 آذرماه،همزمان با هفته پژوهش، هنرجویان رشته سینما با هدف ساخت آثار مستند اجتماعی از گرمخانه مردمی بی‌خانمان‌های امید بازدید کردند.

گفتنی است هنرجویان با آثار مستند خویش از بازدید امروز، در مسابقه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی هنرستان رقابت خواهند کرد و از بهترین آثار با جوایز ارزنده‌ای تجلیل خواهد شد.

شایان ذکر است این مرکز به همت مردم شریف و وابسته به کانون خیریه کارتن خواب‌های امید تاسیس شده است.

 

نمایشگاه کتاب تخصصی هنرستان آغاز به کار کرد

نمایشگاه کتاب تخصصی هنرستان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز، شنبه 23 آذر ماه ، نمایشگاه تخصصی کتاب هنرستان  افتتاح شد.

شایان ذکر است این نمایشگاه که به مناسبت هفته پژوهش دایر شده است با عرضه و فروش کتاب‌های تخصصی هنری تا 27 آذرماه پذیرای هنرجویان و هنرآموزان هنرستان می‌باشد.

گفتنی است کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه در زمینه هنرهای تجسمی، موسیقی، انیمیشن سینما و تئاتر و نیز کتب مرجع است  و با تخفیف 10 تا 15 درصد به فروش می‌رسد.

 

تجدید میثاق هنرجویان هنرستان با آرمان‌های شهدا در گلستان شهدا

تجدید میثاق هنرجویان هنرستان با آرمان‌های شهدا در گلستان شهدا

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، هنرجویان هنرستان شنبه یکم آذر ماه، با حضور در گلستان شهدا با آرمان‌های شهدای دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

گفتنی است هنرجویان هنرستان پس از زیارت آرامگاه آیت‌الله العظمی شمس‌آبادی و حجتالاسلام و المسلمین اشرفی اصفهانی با غبارروبی و  زیارت قبور متبرک شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم  به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

سومین جلسه آموزش خانواده سال تحصیلی 99 - 1398همراه با توزیع کارنامه ماهانه هنرجویان برگزار شد

سومین جلسه آموزش خانواده همراه با توزیع کارنامه ماهانه هنرجویان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز، دوشنبه 11 آذرماه، سومین جلسه آموزش خانواده با سخنرانی دکتر موسوی، مشاور و خانواده درمانگر، در خصوص مهندسی رفتار با نوجوان با تاکید بر لزوم شادکامی در زندگی، در سالن اجتماعات هنرستان با حضور اولیای هنرجویان برگزار شد.

شایان ذکر است رئوفی منش، مدیر هنرستان در ابتدای این جلسه در خصوص وضعیت تحصیلی دو ماه مهر  و آبان هنرجویان با اولیا سخن گفت و بر لزوم مراقبت و پیشگیری از ابتلا به بیمارهای فصل سرد؛ از جمله سرماخوردگی و آنفولانزا تاکید کرد.

در ادامه شیوا علوی، رئیس انجمن اولیا و مربیان هنرستان از برنامه‌ خیریه هفتگی هنرستان، با مشارکت و همکاری اولیای داوطلب و بازارچه خیریه بزرگ هنرستان که در اسفندماه برگزار خواهد شد خبر داد.

گفتنی است اولیای هنرجویان در پایان این جلسه با دریافت کارنامه ماهانه فرزند خویش، در جریان روند تحصیلی هنرجویان در ماه مهر و آبان قرار گرفتند.

 

 

اعلام برندگان مسابقه کتاب‌خوانی استاد عشق به مناسبت هفته کتاب

از برندگان  مسابقه کتاب‌خوانی استاد عشق  در جشن میلاد پیامبر اکرم تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز، شنبه 25 آبان‌ماه، در جشن میلاد نبی اکرم(ص) برگزیدگان مسابقه کتاب‌خوانی کتاب ارزشمند «استاد عشق» به قید قرعه انتخاب شدند.

گفتنی است نهال پولادی هنرجوی پایه دوازدهم سینما نفر اول این مسابقه شد و فاطمه فخاری‌زاده، هنرجوی پایه  دهم موسیقی و پریسا پور‌ابراهیم هنرجوی پایه یازدهم سینما به ترتیب در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

در این مراسم همچنین از همکاران اداری برگزیده در این مسابقه و کتابداران هنرستان و کتاب خوان‌های برتر که بیشترین استفاده از کتاب‌های کتابخانه هنرستان را در کارنامه یکسال گذشته خویش ثبت کرده‌اند تقدیر شد.

جلسه آموزش هنرجویان با موضوع پدافند غیرعامل در شناخت آسیب‌های فضای مجازی و رسانه

جلسه آموزش هنرجویان با موضوع پدافند غیرعامل در شناخت آسیب‌های فضای مجازی و رسانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز شنبه 25 آبان ماه، جلسه آموزش هنرجویان با موضوع پدافند غیرعامل در شناخت آسیب‌های فضای مجازی و رسانه، با حضور مهندس میلاد صفاری انارکی، کارشناس محقق و  در زمینه فناوری اطلاعات و مشاوره برگزار شد.

شایان ذکر است در این جلسه که با حضور هنرجویان و هنرآموزان و دبیران برگزار شد؛ قرعه‌کشی مسابقه هنرجویان به مناسبت هفته کتاب با موضوع تکمیل جمله‌ای در خصوص کتابخانه هنرستان انجام شد و از نگار موحدی، هنرجوی پایه دوازدهم رشته سینما، به عنوان برگزیده با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.  

جشن میلاد سراسر نور حضرت محمد(ص)خاتم پیامبران و ولادت با سعادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام

هنرجویان هنرستان میلاد دو نور مقدس نبوی و علوی را جشن گرفتند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز، شنبه 25 آبان ماه، هنرجویان هنرستان، ولادت با سعادت خاتم پیغمبران، محمد مصطفی (ص) و میلاد مسعود جامع علم و عمل و عبادت ، پرچم‌دار شاهراه ولایت علوى، حضرت امام جعفر صادق (علیه‌السلام) را جشن گرفتند.

در این جشن که با حضور هنرجویان، هنرآموزان و دبیران برگزار شد؛ مراسم قرعه‌کشی مسابقه کتاب‌خوانی  کتاب «استاد عشق» اثر ایرج حسابی؛ با نگاهی به  زندگی‌ و تلاش‌های  پروفسور محمود حسابی، از انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه، یادبود اهدایی روز دانش آموز به هنرجویان هنرستان برگزار شد و برگزیدگان این مسابقه با اهدای لوح سپاس و هدایای ارزنده تقدیر شدند.

گفتنی است این جشن ولادت که با سخنرانی رئوفی‌منش، مدیر هنرستان، آغاز شد؛ با اجرای هنرمندانه هنرجویان ارکستر ایرانی  پایه یازدهم و دوازدهم رشته موسیقی ادامه یافت و با پذیرایی از هنرجویان با لقمه‌های فیله مرغ به پایان رسید.

برگزاری کارگاه آموزشی خاموش کردن آتش و ایمنی در محیط کار و زندگی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل

کارگاه آموزشی خاموش کردن آتش و ایمنی در محیط کار و مدرسه به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز، سه‌شنبه 21 آبان‌ماه، کارگاه آموزشی خاموش کردن آتش در سالن اجتماعات هنرستان با حضور مظفری، کارشناس سازمان آتش‌نشانی اصفهان با ارایه مباحثی چون  موارد ایمنی آسانسور و دانش برخورد با آتش در محیط زندگی یا کار  برگزار شد.

گفتنی است در این کارگاه که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد؛ هنرجویان هنرستان با  روش استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی و موارد ایمنی مربوط به آتش  به صورت تئوری و عملی  در حیاط هنرستان آشنا شدند. 

 

13 آبان روز دانش‌آموز، روز فرزندان انقلاب مبارک

بزرگداشت سیزده آبان، روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروزدوشنبه، 13 آبان ماه، رئوفی‌منش، مدیر هنرستان،  روز با شکوه دانش‌آموز را با یادآوری شعار «استکبار ستیزی سرآغاز افول آمریکا» در برنامه صبحگاه به هنرجویان هنرستان تبریک گفت.

گفتنی است وی پس از مراسم صبحگاه  با حضور در کلاس‌های درس، با اهدای یادبود ارزنده هنرستان به مناسبت این روز، از مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی هفته کتاب سخن گفت.

شایان ذکر است یادبود هنرستان به مناسبت این روز باشکوه، کتاب «استاد عشق» اثر ایرج حسابی؛ با نگاهی به  زندگی‌ و تلاش‌های  پروفسور محمود حسابی، از انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه، نشان کتاب به منظور  ایجاد علاقمندی به کتاب‌خوانی و مطالعه با طرح هنرستان و نیز دی وی دی مراسم جشن آغاز سال تحصیلی انتخاب شده بود که مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی هنرستان نیز از این کتاب اهدایی با جوایز ارزنده در هفته کتاب برگزار خواهد شد.

سوگواری هنرجویان به مناسبت رحلت پیامبر اعظم و دو اختر تابناک آسمان امامت

هنرجویان هنرستان در سوگ رحلت پیامبر اعظم و دو اختر تابناک آسمان امامت عزاداری کردند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز دوشنبه، 6 آبان ماه، هنرجویان هنرستان به مناسبت 28 ماه صفر مقارن با  رحلت پیامبر اعظم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) و حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(علیه‌السلام)، با نوای میثم جهدی، مداح اهل بیت عصمت و طهارت به سوگ نشستند.

گفتنی است در پایان این مراسم معنوی و روح‌بخش از هنرجویان هنرستان، با آش نذری  پذیرایی شد.

ترکیب جدید اعضای انجمن اولیا و مربیان مدرسه اعلام شد

ترکیب جدید اعضای انجمن اولیا و مربیان مدرسه اعلام شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روزچهارشنبه، یکم آبان‌ماه، ترکیب جدید انجمن اولیا و مربیان مدرسه در اولین نشست این انجمن مشخص شد.

براین اساس شیوا علوی،مادر ساغر بهادرانی هنرجوی پایه دوازدهم رشته موسیقی، در جایگاه رییس انجمن قرار گرفت و رامش تشکری،مادر بهار تشکر هنرجوی پایه یازدهم رشته نقاشی به عنوان نایب‌رییس انتخاب شد.

گفتنی است در این جلسه که با حضور فاطمه رئوفی‌منش، رییس هنرستان و اعضای منتخب انتخابات انجمن برگزار شد؛ راشین رضوی، مادر باران ورکیانی هنرجوی پایه دهم رشته سینما، با نظر سایر اعضا به عنوان منشی انجمن انتخاب شد.

گفتنی است  حجت امیری و امیر مسعود قریشی نیز از دیگر  اعضای انجمن سال تحصیلی جدید می‌باشند.

خاطرنشان می‌شود خانواده هنرجویان جهت ارتباط با  نمایندگان خود در انجمن اولیا و مربیان مدرسه  و اعلام نظرات و پیشنهادات خویش به منظور طرح در جلسات انجمن می‌توانند با شماره‌ تلفن اعضا که در اپلیکیشن تلفن همراه مدرسه اعلام خواهد شد؛ تماس بگیرند.