هنرستان هنرهای زیبای دختران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

برگزاری اولین مرحله آزمون ورودی سال جدید برای رشته‌های تجسمی و دراماتیک

مرحله اول آزمون ورودی رشته‌های تجسمی و دراماتیک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز جمعه، یکم تیرماه، مرحله اول آزمون ورودی رشته‌های تجسمی و دراماتیک سال تحصیلی 98 – 1397 در محل هنرستان برگزار شد.

شایان ذکر است اسامی پذیرفته‌شدگان این مرحله پس از ساعت 15 روز یکشنبه مورخ 1397/04/03 از همین درگاه اعلام خواهد شد.

گفتنی است پذیرفته‌شدگان مرحله اول، بر اساس جدول زمان‌بندی زیر در آزمون‌های تخصصی هر رشته شرکت خواهند کرد:

آزمون مرحله دوم رشته‌های گرافیک و نقاشی؛ راس ساعت 8 صبح روز دوشنبه مورخ 1397/04/04

آزمون مرحله دوم رشته‌های موسیقی و سینما؛ راس ساعت 8 صبح روز سه شنبه 1397/04/05

نکته: حضور متقاضیانی که برای ورود به رشته‌های تجسمی و سینما اعلام آمادگی کرده‌اند؛ در هر دو روز الزامی است.

زمان برگزاری مرحله اول آزمون ورودی هنرستان هنرهای زیبای دختران

زمان برگزاری مرحله اول آزمون ورودی هنرستان هنرهای زیبای دختران اعلام شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، آزمون ورودی سال تحصیلی 98 – 1397 روزهای جمعه و شنبه یکم و دوم تیرماه برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است داوطلبان ورود به رشته‌‎های گرافیک، نقاشی و سینما روز جمعه یکم تیرماه آموزه‌های علمی و مهارت عملی خود را در مرحله اول این رقابت‌ها محک می‌زنند. داوطلبان ورود به رشته موسیقی  نیز روز شنبه 2 تیرماه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

گفتنی است داوطلبان شرکت در این آزمون‌ها باید روز دوشنبه 28 خردادماه  با ارایه کارت شناسایی دانش‌آموز به دفتر هنرستان نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام نمایند. بدیهی است عدم حضور برای دریافت کارت به منزله انصراف از شرکت در آزمون تلقی خواهد شد و هنرستان در این خصوص هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

مواد امتحانی آزمون ورودی رشته موسیقی

 مواد امتحانی آزمون ورودی رشته موسیقی اعلام شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، مواد امتحانی آزمون ورودی سال تحصیلی جدید برای ورود به رشته موسیقی که روز شنبه 2 تیرماه برگزار می‌شود؛ اعلام شد.

شایان ذکر است برخورداری از سلامت کامل جسمانی و توانایی نواختن یک ساز ایرانی یا جهانی از شرایط ویژه ورود به این رشته است. نحوه پذیرش هنرجو در این رشته در مرحله اول آزمون بر اساس سنجش دروس علمی پایه نهم دانش‌آموز شامل ریاضی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، عربی و علوم تجربی و همچنین  اطلاعات عمومی موسیقی براساس کتاب‌های «تئوری بنیادی موسیقی» اثر پرویز منصوری و «تئوری موسیقی» اثر کمال پورتراب انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است مطالعه هر یک از کتاب‌های اشاره شده در زمینه اطلاعات عمومی موسیقی به تنهایی کافی است و دانش‌آموز به خواندن هر دو کتاب معرفی شده نیازی ندارد.

گفتنی است  مهارت‌سنجی متقاضیان در نواختن ساز، در مرحله دوم آزمون انجام می‌شود که بلافاصله پس  از اعلام نتایج آزمون مرحله اول برگزار خواهد شد؛ بنابراین متقاضیان در روز برگزاری مرحله اول آزمون به ساز خود نیازی ندارند. با توجه به اینکه کلیه مراحل علمی و عملی و مصاحبه آزمون ورودی در یک دوره فشرده کوتاه برگزار می‌شود از انجام برنامه‎ریزی‌های  بلند مدت مانند مسافرت یا شرکت در دوره‌های آموزشی و ... که موجب عدم حضور در هریک از مراحل علمی یا عملی آزمون می شود؛ خودداری فرمایید. بدیهی است عدم حضور در هر یک از مراحل فرایند ثبت‌نام (از دریافت کارت تا هر یک از مراحل آزمون و مصاحبه) به منزله انصراف داوطلب تلقی می‌شود و هنرستان در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

 

مواد آزمون ورودی رشته‌های گرافیک نقاشی و سینما

مواد آزمون ورودی رشته‌های گرافیک نقاشی و سینما اعلام شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، مواد آزمون ورودی رشته‌های گرافیک، نقاشی و سینما که روز جمعه یکم تیرماه برگزار می‌شود؛ اعلام شد.

شایان ذکر  است در مرحله اول آزمون ورودی، سنجش علمی داوطلبان ورود به این رشته‌ها  با امتحان از دروس پایه نهم شامل ریاضی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، عربی و علوم تجربی و نیز  اطلاعات عمومی هنر بر اساس کتاب فرهنگ و هنر پایه‌های هفتم، هشتم و نهم انجام خواهد شد. گفتنی است آزمون ورودی هنرستان در دو مرحله علمی و عملی به صورت جداگانه برگزار می شود. داوطلبان در این مرحله علاوه بر خودکار آبی برای پاسخ‌گویی به سوالات آزمون باید تخته شاسی A3 ، مداد طراحی، مداد معمولی، پاک‌کن و خط‌کش نیز همراه داشته باشند.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه کلیه مراحل علمی، عملی و مصاحبه آزمون ورودی در یک دوره فشرده کوتاه برگزار می شود؛ از انجام برنامه‎ریزی‌های  بلند مدت مانند مسافرت یا شرکت در دوره‌های آموزشی و ... که موجب عدم حضور در هریک از مراحل علمی یا عملی آزمون می شود؛ خودداری فرمایید. بدیهی است عدم حضور در هر یک از مراحل فرایند ثبت‌نام (از دریافت کارت تا هر یک از مراحل آزمون و مصاحبه) به منزله انصراف داوطلب تلقی می‌شود و هنرستان در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

آغاز پیش ثبت‌نام آزمون ورودی هنرستان هنرهای زیبای دختران

پیش ثبت‌نام هنرستان هنرهای زیبای دختران آغاز شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 21 خرداد پیش ثبت‌نام سال تحصیلی جدید پس از مدتی توقف دوباره آغاز شد.

شایان ذکر است متقاضیان ورود به هنرستان برای سال تحصیلی 98-1397 تا  روز چهارشنبه 23 خردادماه می‌توانند با مراجعه به دفتر هنرستان  و ارایه مدارک مورد نیاز نسبت به پیش ثبت‌نام در رشته مورد نظر خویش بر اساس اولویت اقدام کنند.

شرط اصلی پیش ثبت‌نام برای تمام رشته‌ها داشتن معدل بالای18/50 است و مدارک مورد نیاز اصل و تصویر شناسنامه و اصل و تصویر کارنامه مهر شده نیمسال اول دانش‌آموز ، یک قطعه عکس 4*3 و پرداخت هزینه پیش ثبت‌نام می‌باشد.

گفتنی است کارت ورود به جلسه آزمون ورودی، روز دوشنبه  28 خردادماه توزیع می‌شود. احتمال آن می‌رود که آزمون ورودی روزهای یکم و دوم تیرماه برگزار خواهد شد. تاریخ قطعی برگزاری آزمون به زودی از همین درگاه اعلام می‌شود.

بدیهی است با توجه به اینکه اطلاع‌رسانی در خصوص آزمون ورودی و نتایج آن فقط از  طریق این درگاه صورت می‌گیرد؛ مسئولیت عدم اطلاع دانش‌آموز از هر یک از مراحل آزمون بر عهده متقاضی است و هنرستان در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

 

بازدید کارشناسان اداره آموزش و پرورش از حوزه امتحانات هنرستان

کارشناسان اداره آموزش و پرورش از حوزه امتحانات هنرستان بازدیدکردند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 13 خردادماه موحدیان کارشناس مشاوره و عباسی، کارشناس ارزیابی اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 با حضور در سالن اجتماعات هنرستان از حوزه امتحانات پایانی هنرجویان بازدید کردند.

فاطمه رئوفی‌منش استاد پیش‌کسوت سیزدهمین جشنواره فرهنگی روابط عمومی‌های استان اصفهان

حمایل استاد پیشکسوت سیزدهمین جشنواره فرهنگی روابط عمومی‌های استان اصفهان بر  گردن رییس هنرستان دختران

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، در آیین معرفی برگزیدگان سیزدهمین جشنواره فرهنگی روابط عمومی‌های استان اصفهان از فاطمه رئوفی منش، مدیر هنرستان و استاد پیشکسوت عرصه ارتباطات تقدیر شد.

شایان ذکر است در این جشنواره که با حضور حمیدرضا غزنوی، دبیر انجمن فرهنگی روابط عمومی استان اصفهان  و دکتر مهدی منتظرالقائم، استاد برجسته ارتباطات دانشگاه تهران برگزار شد؛ حمایل نشان استاد پیشکسوت رشته روابط عمومی دانشگاه جامع علمی و کاربردی بر گردن فاطمه رئوفی‌منش قرار گرفت  و از ایشان با اهدای لوح سپاس و تندیس جشنواره تجلیل شد.

خاطر نشان می‌شود  وی در سال 1378 برای اولین بار رشته روابط عمومی را در دانشگاه علمی و کاربردی فرهنگ و هنر  اصفهان پایه‌گذاری کرد  و از آن زمان تاکنون به تدریس  این رشته در مراکز مختلف آموزش عالی اشتغال دارد.

گفتنی است در این مراسم که 26 اردیبهشت ماه در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد؛ آیین فارغ‌التحصیلی دانشجویان رشته روابط عمومی دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان نیز همراه با قرائت سوگندنامه انجام شد.

برگزاری آخرین کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرجویان موسیقی در آستانه امتحانات پایانی

نغمه ساز هنرجویان موسیقی در کارگاه اجرای صحنه‌ای 

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه 22 اردیبشهت ماه ، آخرین کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرجویان موسیقی  در سال تحصیلی 97 – 1396 با حضور هنرآموزان و هنرجویان رشته موسیقی برگزار شد.

شایان ذکر است در این کارگاه آموزشی که در آستانه امتحانات نیم سال دوم برگزار شد؛ هنرجویان پایه دهم و یازدهم رشته موسیقی، قطعاتی در موسیقی کلاسیک و سنتی نواختند و مهارت اجرای خویش را به صورت تکنوازی و همنوازی در حضور استادان و هم کلاسی‌های خود محک زدند.

گفتنی است این کارگاه ساعت 12روز شنبه 22 اردیبهشت، در فضای صمیمانه کلاس‌های موسیقی برگزار شد.

 

 

تقدیر از هنرآموزان و دبیران هنرستان در کلاس‌های درس به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم از هنرآموزان و دبیران هنرستان تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه 15 اردیبهشت ماه، به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم،  در کلاس‌های درس از دبیران و هنرآموزان با اهدای لوح سپاس و هدایای ارزشمند تقدیر شد.

 گفتنی است در این مراسم ویژه رییس و نایب رییس انجمن اولیا و مربیان به نمایندگی از اولیای هنرجویان، اعضای شورای دانش‌آموزی به نمایندگی از دانش‌آموزان مدرسه و همچنین مدیر و معاونان هنرستان حضور داشتند.

 

نشستی صمیمانه برای تقدیر از دبیران و هنرآموزان هنرستان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم

تقدیر از مدیران اسبق هنرستان در ضیافت روز معلم

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه 15 اردیبهشت ماه  در ضیافتی صمیمانه که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار شد؛ از مریم مظاهری و زهرا شریعتی، مدیران اسبق هنرستان، با اهدای لوح سپاس و هدایایی ارزشمند تجلیل شد.

گفتنی است در این ضیافت صمیمانه که در رستوران قیطران به صرف ناهار برگزار شد؛ از هنرآموزان و دبیران هنرستان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم تقدیر شد.

استقبال هنرجویان از دبیران و هنرآموزان با شاخه‌های گل به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم

هنرجویان هنرستان با شاخه‌های گل، مقدم هنرآموزان خود را آذین بستند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 15 اردیبهشت هنرجویان هنرستان با شاخه‌های گل مقدم معلمان خویش را گلباران کردند.

گفتنی است این هنرستان برنامه‌های دیگری نیز به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در نظر دارد که با حضور هنرآموزان و دبیران انجام خواهد شد.

هنرجویان هنرستان در جشن میلاد منجی موعود(عج)

جشن ولادت آقا امام زمان (عج) در هنرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، ظهر امروز سه‌شنبه 11اردیبهشت ماه، جشن ولادت با سعادت منجی عالم بشریت ، مهدی صاحب زمان(عج) در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد.

گفتنی است در این جشن که با مولودی خوانی همراه بود؛ همه هنرجویان هنرستان حضور داشتند.

جلسه دیگری از سلسله مباحث آموزش خانواده هنرستان برگزار شد

چهارمین جلسه آموزش خانواده هنرستان در سال تحصیلی جدید برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران اصفهان، روز یکشنبه 9 اردیبهشت ماه  چهارمین جلسه آموزش خانواده با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سرافراز، کارشناس خانواده برگزار شد.

در ابتدای این نشست که در خصوص مباحث تربیتی نسل جوان برگزار شد؛ رئوفی‌منش، رییس هنرستان، ضمن ارایه گزارشی از اقدامات آموزشی انجام شده در سال تحصیلی جاری، اطلاعاتی در زمینه نحوه ثبت‌نام هنرجویان برای سال تحصیلی   98- 1397 و نیز کلاس‌های فوق برنامه به خانواده‌ها داد.

گفتنی است اولیا در پایان این جلسه با دریافت کارنامه ماهانه فروردین ماه هنرجویان، از آخرین وضعیت تحصیلی فرزندان خویش آگاه شدند.

بازدید موسس دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران از هنرستان

شریف لطفی، موسس دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران  از هنرستان هنرهای زیبای دختران بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، ظهر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه شریف لطفی، موسس دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران، با حضور در هنرستان با هنرجویان رشته موسیقی دیدار و گفت‌وگو کرد.

شایان ذکر است استاد شریف لطفی، رهبر ارکستر و نوازنده چیره‌دست و توانای هورن با حضور در کلاس‌های تمرین با هنرجویان موسیقی سنتی و کلاسیک دیدار کرد و تلاش هنرجویان این هنرستان را قابل تحسین دانست.

گفتنی است عکس یادگاری  هنرجویان و هنرآموزان موسیقی با استاد شریف لطفی، حسن ختام این دیدار صمیمانه بود.

معرفی رشته‌های هنری و مسیرهای شغلی آنها در هفته مشاغل

 هفته مشاغل با معرفی رشته‌ها در نمایشگاه آثار هنری هنرجویان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، نمایشگاهی از آثار هنرجویان هر رشته با هدف معرفی رشته ها و مشاغل مربوط به هر رشته به مناسبت هفته مشاغل   در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شده است. این نمایشگاه روزانه پذیرای دانش‌آموزان پایه نهم مدارس متوسطه دوره اول می باشد.

شایان ذکر است این هنرستان ، یکم تا هفتم اردیبهشت ماه همزمان با هفته معرفی مشاغل، علاوه بر برپایی این نمایشگاه به منظورآماده‌سازی دانش‌آموزان برای انتخاب آگاهانه مسیر شغلی خویش با دعوت از استادان و کارآفرینان برتر در رشته‌ها و مشاغل گوناگون هنری به معرفی رشته‌ها و مسیرهای شغلی مناسب در برنامه صبحگاه هنرستان می پردازد.

گفتنی است بازدید از  نمایشگاه آثار هنرجویان، برای عموم علاقمندان به هنر و مشاغل هنری آزاد است.