هنرستان هنرهای زیبای دختران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

پذیرایی از هنرجویان به مناسبت اربعین سالار شهیدان

شله‌زرد نذری هنرستان در اربعین سالار شهیدان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز چهارشنبه 24 مهرماه، به مناسبت اربعین امام حسین(علیه‌السلام) از هنرجویان با شله‌زرد نذری پذیرایی شد.

گفتنی است هنرجویان در زنگ تفریح، با شنیدن مراثی در سوگ سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله‌الحسین(علیه‌السلام)، کام خویش به شله‌زرد نذری هنرستان شیرین کردند.

سخنرانی با موضوع آرامش روان به مناسبت هفته بهداشت روانی در صبحگاه هنرستان

سخنرانی با موضوع آرامش روان به مناسبت هفته بهداشت روانی در صبحگاه هنرستان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز چهارشنبه، 24 مهرماه، حجه‌الاسلام و المسلمین نظام‌زاده، امام جماعت هنرستان، در خصوص بهداشت روان و لزوم به کارگیری روش‌هایی در زندگی برای رسیدن به این آرامش سخن گفت.

گفتنی است این سخنرانی به مناسبت هفته بهداشت روانی در برنامه صبحگاه هنرجویان انجام شد.

بازدید هنرجویان از مجتمع فرهنگی توانبخشی نابینایان حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

هنرجویان هنرستان از مرکز نابینایان حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی هنرهای زیبای دختران، روز سه شنبه 23 مهرماه، هنرجویان پایه یازدهم رشته سینما، به مناسبت روز جهانی نابینایان از مجتمع فرهنگی توانبخشی نابینایان حضرت فاطمه‌زهرا (سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

گفتنی است در این بازدید که با حضور احمدی، هنرآموز درس فنسینما برگزار شد، هنرجویان هنرستان  با ساکنان روشندل این مرکز دیدار و گفتگو کردند.

پیاده‌روی هنرجویان در هوای آزاد صبحگاهی به مناسبت هفته بهداشت روان

پیاده‌روی هنرجویان در هوای آزاد صبحگاهی به مناسبت هفته بهداشت روان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح روز یکشنبه 21 مهرماه، به مناسبت هفته بهداشت روان، هنرجویان پایه دهم گرافیک، کلاس های درس خود را با پیاده‌روی و خوردن صبحانه سلامت در هوای آزاد صبحگاهی حاشیه زاینده‌رود آغاز کردند.

گفتنی است این برنامه در ساعت درس ورزش و با حضور دبیر تربیت بدنی انجام شد.

برگزاری مجمع عمومی و انتخابات انجمن اولیا و مربیان هنرستان در سال تحصیلی 99 - 1398

انتخابات انجمن اولیا و مربیان هنرستان برگزارشد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، امروز یکشنبه 21 مهرماه، مجمع عمومی انتخابات انجمن اولیا و مربیان هنرستان با حضور اولیای هنرجویان، در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد.

در این جلسه رئوفی‌منش، رییس هنرستان ضمن ارایه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده  در سال گذشته، به بیان نکاتی در مورد برنامه‌های سال جدید هنرستان پرداخت.

شایان ذکر است در این جلسه با اهدای لوح سپاس به اعضای محترم انجمن اولیا و مربیان هنرستان در سال تحصیلی 98 – 1397 از هم‌فکری و هم‌اندیشی این عزیزان در پیشبرد اهداف این انجمن تقدیر شد. در ادامه پس از معرفی کاندیداهای جدید انجمن اولیا و مربیان سال تحصیلی 99 – 1398، خانواده هنرجویان با انداختن آرای خود در صندوق انتخابات، اعضای جدید این انجمن را مشخص کردند.

گفتنی است نتایج شمارش آرای این انتخابات به زودی اعلام خواهد شد.

برگزاری دومین جلسه آموزش خانواده سال تحصیلی 99 - 1398

دومین جلسه آموزش خانواده با حضور دکتر انصاری‌مهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز یکشنبه 21 مهرماه، دومین جلسه آموزش خانواده سال تحصیلی 99 - 1398 با حضور دکتر انصاری‌مهر، مدرس حوزه‌های تعلیم و تربیت، مشاور و استاد دانشگاه  به مناسبت گرامی‌داشت هفته بهداشت روانی برگزار شد.

گفتنی است در این نشست خانواده هنرجویان، با شناخت چهره غم و شادی، اصول و مبانی داشتن خانواده بانشاط برای پرورش فرزندانی شاد را فراگرفتند.

شایان ذکر است فایل آموزشی «مبانی شاد زیستن خانواده همگام با فرزندان پیشگام» در فایل‌های ضمیمه  قابل مشاهده است.

بازدید هنرجویان از آسایشگاه سالمندان به مناسبت روز جهانی سالمند

بازدید هنرجویان پایه دهم از ساکنان پرمهر خانه سالمندان افق فردا

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز سه شنبه 9 مهرماه، روز جهانی سالمند، هنرجویان پایه دهم هنرستان، با حضور در مرکز جامع خدمات توانبخشی سالمندان افق فردا، با ساکنان پر مهر این مرکز دیدار و گفتگو کردند.

گفتنی است در این دیدار صمیمانه هنرجویان رشته موسیقی با نواختن قطعاتی در موسیقی ایرانی و جهانی فضایی دل‌انگیز برای بزرگ‌مردان و بانوان بزرگ این خانه پرمهر ایجاد کردند.

شایان ذکر است حسن ختام این دیدار صمیمانه، پذیرایی با لقمه‌های الویه، توسط هنرجویان هنرستان بود.

گرامیداشت روز جهانی سالمند، با افتخار حضور پدربزرگ و مادربزرگ هنرجویان در صبحگاه هنرستان

گرامیداشت روز جهانی سالمند، با نقل خاطره‌های مادربزرگ‌هاو پدربزرگ‌ها در صبحگاه مدرسه

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز سه‌شنبه 9 مهرماه، روز جهانی سالمند، هنرجویان هنرستان، کلاس‌های درس خود را با انرژی مثبت حضور مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌های برخی از همکلاسی‌های خود آغاز کردند.

شایان ذکر است این عزیزان بزرگوار با حضور در صبحگاه هنرستان و نقل خاطراتی از دوران تحصیل خود انرژی فراوانی به هنرجویان بخشیدند.

گفتنی است در پایان این مراسم به رسم یادبود، از حضور ارزشمند مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها،  با اهدای لوح سپاس و هدیه‌ای ماندگار تقدیر شد.

نواختن نمادین زنگ آغاز سال تحصیلی در آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای اصفهان

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای اصفهان نواخته شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، زنگ آغاز سال تحصیلی در مراسم باشکوه بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای دختران با حضور مسئولان فرهنگی هنری استان به دست توانای دکتر قجاوند، رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 به صورت نمادین نواخته شد.

خاطر نشان می‌شود در این مراسم که در سالن همایش‌های بین‌المللی سیتی‌سنتر(قلب شهر) برگزار شد؛ از هنرجویان برتر هنرستان‌های هنرهای زیبای دختران و پسران اصفهان، مدرسه هنرهای زیبا و موسیقی و نیز هنرجویان هنرستان شهرضا تقدیر شد.

برگزاری آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای اصفهان، همراه با تقدیر از موفقیت ستارگان این هنرستان‌ها

آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای اصفهان، همراه با تقدیر از موفقیت ستارگان این هنرستان‌ها برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز یکشنبه 31 شهریورماه، آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای اصفهان، با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، رییس کمسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان، رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 و هنرآموزان و دبیران هنرستان‌ها، هنرجویان و اولیای ایشان برگزار شد.

خاطر نشان می‌شود در این مراسم از برترین رتبه‌های استانی و کشوری جشنواره‌های فرهنگی و هنری، رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی کنکور سراسری، مدال آوران سومین دوره المپیاد کشوری سواد رسانه‌ای و سایر موفقیت‌های هنرجویان هنرستان‌های هنرهای زیبای دختران و پسران اصفهان، مدرسه هنرهای زیبا و موسیقی و نیز هنرستان هنرهای زیبای پسران شهرضا تقدیر شد. گفتنی است در این مراسم باشکوه زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، به دست دکتر قجاوند، رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 اصفهان به صورت نمادین نواخته شد. شایان ذکر است پخش نماهنگ گزارش سال گذشته هنرستان‌ها، اجرای هنرمندانه ارکستر موسیقی سنتی مدرسه هنرهای زیبا و موسیقی، نواختن نمادین زنگ آغاز سال تحصیلی جدید و تقدیر از موفقیت هنرجویان برتر هنرستان‌ها از جمله برنامه های این مراسم باشکوه بود که با حضور مسئولان فرهنگی و هنری استان در سالن همایش‌های بین‌المللی سیتی سنتر اصفهان(قلب شهر)برگزار شد.

آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای اصفهان

آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای اصفهان همراه با مراسم  تقدیر از موفقیت هنرجویان برگزار خواهد شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای اصفهان همراه با مراسم تقدیر از موفقیت هنرجویان این هنرستان‌ها در عرصه‌های مختلف فرهنگی، هنری و آموزشی، ساعت 8:30 صبح روز یکشنبه 31 شهریورماه، با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان استان، هنرآموزان و دبیران، هنرجویان هنرستان‌ها و خانواده ایشان برگزار می‌شود.

شایان ذکر است در این مراسم از رتبه‌های برتر کنکور سراسری، مسابقات فرهنگی هنری، مسابقات هنرهای تجسمی، جشنواره خوارزمی و سایر موفقیت‌های هنرجویان هنرهای زیبای دختران و پسران اصفهان، هنرستان هنرهای زیبای شهرضا و مدرسه راهنمایی موسیقی در عرصه‌های مختلف هنری تقدیر خواهد شد.

گفتنی است برای  این مراسم بزرگ که در سالن همایش‌های سیتی سنتر(قلب شهر) برگزار می‌شود؛ علاوه بر نواختن نمادین زنگ آغاز سال تحصیلی 99 - 1398 برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری بسیاری پیش‌بینی شده است. 

برگزاری جلسه دیدار اولیا با دبیران دروس عمومی و تخصصی

اولین جلسه دیدار اولیای هنرجویان با دبیران دروس عمومی و تخصصی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز یکشنبه 10 شهریورماه، اولین جلسه دیدار اولیای هنرجویان با دبیران دروس عمومی و تخصصی در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد.

شایان ذکر است در این نشست، علاوه بر معرفی دبیران دروس عمومی به خانواده هنرجویان، مباحثی چون راهنمای خرید دوربین عکاسی برای هنرجویان و نیز چگونگی نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار اطلاع‌رسانی مدرسه روی تلفن همراه اولیا و هنرجویان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است در این نشست نصر، رییس شرکت گل جوی سپاهان به سوالات خانواده‌ها در خصوص سرویس رفت و آمد هنرجویان در طول سال تحصیلی پاسخ داد.

برای مشاهده راهنمای خرید دوربین عکاسی و نیز نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار تلفن همراه فایل ضمیمه همین مطلب را مشاهده فرمایید.

فایل های ضمیمه :

جلسه آشنایی اولیا هنرجویان با هنرآموزان دروس تخصصی هر رشته

اولین نشست تخصصی اولیای هنرجویان با دبیران و هنرآموزان هنرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز یکشنبه 10 شهریورماه، اولین نشست تخصصی اولیای هنرجویان با هنرآموزان و دبیران برگزار شد.

در این نشست تخصصی اولیا با هنرآموزان دروس تخصصی هر رشته به صورت جداگانه دیدار و گفتگو کردند.

اولین جلسه شورای دبیران سال تحصیلی 99- 1398 برگزار شد

اولین جلسه شورای دبیران سال تحصیلی جدید با حضور دکتر انصاری‌مهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای یبای دختران، صبح امروز یکشنبه 10 شهریورماه، اولین جلسه شورای دبیران سال تحصیلی جدید با حضور دبیران و هنرآموزان و اولیای هنرجویان برگزار شد.

در این جلسه که با سخنرانی دکتر انصاری‌مهر، مدرس دانشگاه و مشاور تحصیلی آغاز شد؛ دبیران و هنرآموزان با گفتمان تعاملی در زمینه ارتباط مطلوب با دانش‌آموزان و روش‌های نوین تدریس مبتنی بر انواع یادگیری و حیطه‌های مختلف هوشی دانش‌آموزان آشنا شدند.

گفتنی است در این جلسه دبیران و هنرآموزان، برنامه سال تحصیلی جدید خود را دریافت کردند و با آرای خود از بین کاندیدا ها نماینده خود را در شورای دبیران انتخاب کردند.

پاورپوینت مطالب آموزشی این نشست را در فایل  ضمیمه همین مطلب  مشاهده کنید.

 

کسب مدال طلا، نقره و برنز سومین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

افتخارآفرینی هنرجویان هنرستان با کسب طلا و نقره و برنز المپیاد رسانه‌ای

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، هنرجویان هنرستان با کسب مدال طلا، نقره و برنز  سومین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای افتخاری دیگر آفریدند.

شایان ذکر است گردن‌آویز طلای مرحله کشوری سومین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای بر گردن زهرا رفیعی سامانی درخشید و بهاره غفرانی با دریافت مدال نقره این المپیاد در جایگاه رتبه دوم ایستاد.

خاطرنشان می شود روژان صالحی نیز با کسب مدال برنز این المپیاد برگ زرین دیگری به این دفتر افتخار افزود.

گفتنی است  هنرجویان هنرستان دو کاپ خلاقیت این دوره المپیاد سواد رسانه‌ای را نیز از  آن خود کردند.

 با سپاس فراوان از درگاه خدای منان،کسب این موفقیت بزرگ را به هنرجویان و خانواده محترم ایشان و هنرآموزان خصوصا سرکار خانم قصابی استاد محترم درس سواد رسانه ای هنرستان تبریک می گوییم.

درخشش گروه نمایشی هنرستان در مرحله کشوری سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری کشور

گروه نمایش عروسکی هنرستان، مقام دوم هنرهای نمایشی جشنواره فرهنگی و هنری کشور را از آن خود کرد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، گروه نمایش عروسکی هنرستان با بازی هنرمندانه در نمایش «گرگ و میش» به کارگردانی مرضیه اشرفیان، در جایگاه دوم مرحله کشوری سی و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان برگزیده کشور ایستادند.

خاطر نشان می‌شود  نگار اعظمیان، نهال پولادی، شمیم شاه‌آبادی،ساغر سلطان‌محمدی، مینا شاه نظری، سارا پرورش، محدثه کریمی، طهورا ملایحیی و فریماه فقری نقش آفرینان این نمایش عروسکی جذاب بودند.

گفتنی است هنرجویان رشته موسیقی این هنرستان نیز مقام اول نوازندگی کمانچه و فلوت این جشنواره را از آن خود کردند. نفر برگزیده نوازندگی ساز عود سوگل ذرخش معرفی شد و ساناز جمشیدیان نیز در نوازندگی ویولن سل در ردیف نفرات برگزیده این جشنواره نشست.

این موفقیت بزرگ را به هنرجویان و خانواده محترم ایشان و هنرآموزان هنرستان تبریک می‌گوییم.

 

درخشش هنرجویان رشته موسیقی در مرحله کشوری سی و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری

هنرجویان هنرستان  در جایگاه رتبه های اول   مرحله کشوری جشنواره فرهنگی هنری ایستادند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، هنرجویان هنرستان رتبه‌های اول مرحله کشوری سی و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان برگزیده کشور را از آن خود کردند.

شایان ذکر است فرزانه مهدی‌زاده، هنرجوی پایه دوازدهم رشته موسیقی، مقام اول نوازندگی کمانچه و غزاله رضاخواه، مقام اول نوازندگی ساز فلوت را احراز کردند.

خاطر نشان می‌شود سوگل ذرخش در نوازندگی ساز عود و ساناز جمشیدیان در نوازندگی ساز ویولن‌سل با عنوان برگزیده معرفی شدند.

گفتنی است نمایش عروسکی گرگ و میش به کارگردانی مرضیه اشرفیان با بازی هنرمندانه گروه نمایش عروسکی هنرستان نیز مقام دوم هنرهای نمایشی این جشنواره را کسب کرد.

اهدای عیدی عید بزرگ غدیر به هنرجویان هنرستان

 عید بزرگ غدیر خم  با اهدای یک عیدی ماندگار

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز دوشنبه 28 مردادماه، به مناسبت عید غدیر، عید بزرگ ولادت و امامت، کتاب ارزشمند برگزیده آثار جشنواره سراسری نگارگری آیات به هنرجویان هنرستان اهدا شد.

گفتنی  است عیدی این عید بزرگ با توجه به زمان حضور هنرجویان در کلاس‌های تابستانه، در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی توزیع شد.

نشست بررسی مسایل کنکور سال آینده برگزار شد

نشست بررسی مسایل کنکور سال آینده با حضور اولیای هنرجویان پایه دوازدهم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز چهارشنبه 23 مرداد نشست بررسی مسائل کنکور سال آینده با حضور اولیای هنرجویان پایه دوازدهم کلیه رشته‌ها، در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد.

شایان ذکر است این جلسه با سخنرانی اطرج، مشاور تحصیلی هنرستان آغاز شد و مواردی از قبیل لزوم برنامه‌ریزی صحیح و مدیریت زمان همراه با مدنظر قراردادن نیاز هنرجویان به  استراحت و تفریح در برنامه فشرده تحصیلی برای گرفتن نتایج بهتر و مطلوب‌تر در آزمون سراسری سال آینده مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است این نشست صمیمانه با سخنان رئوفی‌منش، رییس هنرستان، در خصوص نیازهای تحصیلی هنرجویان در سال دوازدهم با توجه به نظام آموزشی جدید و برنامه‌های مورد نیاز پیش‌بینی شده در برنامه تحصیلی سال آینده هنرجویان ادامه یافت.

وی با تاکید بر نقش اصلی هنرجویان در برنامه‌ریزی صحیح برای گرفتن نتایج بهتر و حضور مشاوران تحصیلی آگاه به مسایل کنکور تخصصی هنر در هنرستان، نقش کلاس‌های کنکور و مشاوران تحصیلی دیگر را در درجه دوم اهمیت قرار داد و پرداخت هزینه‌های سنگین از سوی خانواده برای حضور در سایر کلاس‌های کنکور و استفاده از برنامه‌های  دیگر مشاوران تحصیلی را امری غیرضروری دانست.

رتبه‌های برتر هنرستان در کنکور سراسری 1398

هنرجویان هنرستان باز هم در کنکور سراسری سال 1398 خوش درخشیدند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران اصفهان، هنرجویان این هنرستان علاوه بر احراز رتبه 9 کنکور سراسری،  9 رتبه دو رقمی  این آزمون  را به دست آوردند.

شایان ذکر است شمیلا حسین‌زاده، هنرجوی رشته گرافیک در جایگاه رتبه 9 کنکور سراسری هنر ایستاد. این در حالی است که نیلوفر دهقانی، هنرجوی رشته نقاشی  و نگین کامران هنرجوی رشته سینما رتبه 13 ، نرگس جعفری هنرجوی رشته سینما رتبه 16 ، هدیه قنادیان هنرجوی رشته گرافیک رتبه 21 ، مینا شریفی هنرجوی رشته سینما رتبه 24 ، سیده دلارام موسوی هنرجوی رشته سینما رتبه 29، مریم شریفی هنرجوی رشته سینما رتبه  43 ، زهرا جعفری هنرجوی رشته موسیقی  رتبه 93  و میترا نصیری هنرجوی رشته سینما رتبه 94کنکور سراسری سال 1398 را از آن خود کردند.

گفتنی است هنرجویان کوشا و ساعی این هنرستان علاوه بر رتبه های ذکر شده  35 رتبه سه رقمی آزمون سراسری سال 1398 را نیز احراز کردند.