هنرستان هنرهای زیبای دختران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

بازدید هنرآموزان هنرستان‌های شهرستان دلیجان از هنرستان دختران

 هنرآموزان هنرستان‌های شهرستان دلیجان از هنرستان دختران بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، ظهر امروز، 17 آذرماه هنرآموزان هنرستان‌های شهرستان دلیجان از هنرستان بازدید کردند.

گفتنی است در این بازدید هنرآموزان رشته‌های هنری هنرستان‌های شهرستان دلیجان با حضور در کارگاه‌های هنرستان با هنرآموزان و هنرجویان دیدار و گفت‌وگو کردند و با تجهیزات و برنامه‌های تخصصی هنرستان آشنا شدند.

برگزاری مانور سراسری ایمنی و زلزله در هنرستان

آژیرمانور سراسری ایمنی و زلزله در هنرستان به صدا درآمد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صدای آژیر زلزله ساعت 10 صبح، روز چهارشنبه 7 آذرماه، در فضای هنرستان طنین‌انداز شد. هنرجویان هنرستان با اجرای عملیات پناه‌گیری صحیح و خروج سالم و مناسب از محل در مانورسراسری ایمنی و زلزله شرکت کردند.

گفتنی است کمک به مصدومان و مجروحان از دیگر برنامه‌های این مانور نمادین بود که توسط هنرجویان هنرستان انجام شد.

 

برگزاری جلسه آموزش خانواده با موضوع فضای مجازی و آسیب‌های آن

جلسه آموزش خانواده با موضوع فضای مجازی و آسیب‌های آن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز، دوشنبه 5 آذرماه در حاشیه جلسه آموزش خانواده اولیای هنرجویان پایه یازدهم، نشست «آشنایی با فضای مجازی و آسیب‌های آن » با سخنرانی قصابی، کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی در زمینه روزنامه‌نگاری و مدرس درس تفکر و سواد رسانه‌ای برگزار شد.

برگزاری جلسه آموزش خانواده اولیای هنرجویان پایه یازدهم

جلسه آموزش خانواده اولیای هنرجویان پایه یازدهم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز ، دوشنبه 5 آذر ماه جلسه آموزش خانواده ویژه اولیای هنرجویان پایه یازدهم برگزار شد.

درابتدای این جلسه رئوفی‌منش، رییس هنرستان برنامه های امسال و سال آینده هنرجویان  را به تفصیل برای خانواده‌ها شرح داد و از تشکیل کارگاه‌های تخصصی هنرجویان در روزهای پنج‌شنبه خبر داد.

در ادامه این جلسه، نشست «آشنایی با فضای مجازی و آسیب‌های آن» با سخنرانی قصابی، کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی در زمینه روزنامه‌نگاری و سواد رسانه برگزار شد.

گفتنی است توزیع کارنامه ماهانه مهر  و آبان هنرجویان پایه یازدهم پایان بخش این نشست بود که ساعت 8 صبح در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد.

برگزاری جلسه آموزش خانواده ویژه اولیای هنرجویان پایه دهم

جلسه آموزش خانواده ویژه اولیای هنرجویان پایه دهم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز ، دوشنبه 5 آذر ماه جلسه آموزش خانواده ویژه اولیای هنرجویان پایه دهم برگزار شد.

درابتدای این جلسه رئوفی‌منش، رییس هنرستان برنامه‌های امسال و سال آینده هنرجویان  را به تفصیل برای خانواده‌ها شرح داد و در ادامه علوی، عضو انجمن اولیا و مربیان هنرستان از تشکیل کانون اولیا با هدف پایه‌ریزی کارگروه‌های تخصصی خانواده با فعالیت‌های فرهنگی و هنری مشخص  خبر داد.

گفتنی است توزیع کارنامه ماهانه مهر و آبان هنرجویان پایه دهم پایان بخش این نشست بود که ساعت 10 صبح امروز در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد.

پذیرایی از هنرجویان با خوراک لوبیا گرم در یک زنگ تفریح پاییزی

پذیرایی از هنرجویان به مناسبت هفده ربیع‌الاول، میلاد دو نور مقدس

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز شنبه 3 آذرماه، در آستانه هفده ربیع‌الاول، سالروز میلاد دو نور مقدس، نبی مکرم اسلام، پیامبر مهربانی‌ها و امام جعفر صادق(علیه السلام)، رییس مذهب جعفری در یک زنگ تفریح پاییزی با لوبیای گرم از هنرجویان هنرستان پذیرایی شد.

گفتنی است هنرجویان هنرستان، زنگ‌های تفریح امروز خود را با نوای دلنشین و شاد مولودی و مداحی این دو میلاد بزرگ گذراندند.

نمایشگاه تخصصی کتاب هنرستان آغاز به کار کرد

نمایشگاه کتاب تخصصی هنرستان با حضور معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه 26 آبان ماه ، نمایشگاه تخصصی کتاب هنرستان با حضور اصغر مختاری، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افتتاح شد.

شایان ذکر است این نمایشگاه که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی دایر شده است با عرضه و فروش کتاب‌های تخصصی هنری تا یکم آذرماه پذیرای هنرجویان و هنرآموزان هنرستان می‌باشد.

کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه در زمینه هنرهای تجسمی، موسیقی، انیمیشن سینما و تئاتر و کتب مرجع می‌باشد  و با تخفیف 10 تا 20 درصد به فروش می‌رسد.

گفتنی است رضا مهندسی،رییس اداره فرهنگی و مهدی باباربیع مسول واحد نشر و بررسی کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان نیز در این افتتاحیه حضور داشتند.

 

تقدیر از فعالان حوزه کتاب و کتاب خوانی در مراسم زنگ کتاب

در زنگ کتاب  از کتابدار هنرستان و کتاب‌خوانان برتر تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه 26 آبان ماه، همزمان با سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) و بیست ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، در مراسم زنگ کتاب هنرستان با حضور اصغر مختاری، معاون فرهنگی و امور رسانه‌‎ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از فعالان حوزه کتاب در هنرستان تجلیل شد.

در ابتدای بخش تقدیر، لوح سپاس ویژه این مراسم به طوبی داووی، کتابدار دلسوز هنرستان تقدیم شد. در ادامه از 5 نفر هنرجو و 2 تن از دبیران و هنرآموزانی که بیشترین آمار مراجعه به کتابخانه هنرستان را در یک‌سال گذشته به خود اختصاص داده بودند با عنوان کتاب‌خوان برتر تقدیر شد.

گفتنی است تقدیر از رتبه‌های برتر ناحیه‌ای مسابقات فرهنگی و هنری و رتبه‌های برتر کلاسی سال  تحصیلی 97 - 1396 از دیگر برنامه‌های این بخش از مراسم زنگ کتاب هنرستان بود.

مراسم نمادین برش کیک کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در هنرستان هنرهای زیبای دختران

برش کیک شیرین کتاب در مراسم زنگ کتاب هنرستان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، اصغر مختاری، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با حضور در مراسم زنگ کتاب این هنرستان برش نمادین  کیک هفته کتاب امسال را به یکی از هنرجویانی که به عنوان کتاب خوان برتر انتخاب شده بود محول کرد.

گفتنی است در این مراسم نمادین که در حاشیه زنگ کتاب هنرستان برگزار شد؛ از هنرجویان و هنرآموزانی که  بالاترین آمار امانت کتاب از کتابخانه هنرستان را به خود اختصاص داده بودند؛ با اهدای لوح سپاس و هدایای ارزشمند تقدیر شد.

نواختن زنگ کتاب توسط معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان در هنرستان هنرهای زیبای دختران

زنگ کتاب بیست وششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در هنرستان هنرهای زیبای دختران نواخته شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران،  صبح امروز ، شنبه 26 آبان ماه، سالروز آغاز امامت و ولایت عهدی مهدی موعود (عج) همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اصغر مختاری،  معاون فرهنگی اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان زنگ کتاب هنرستان  را در مراسم جشنی به این مناسبت نواخت.

گفتنی است برش کیک کتاب بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، تقدیر از هنرجویان و هنرآموزان فعال در عرصه کتاب و کتاب‌خوانی ، رتبه‌های برتر کلاسی و رتبه‌های استانی جشنواره‌ها، برگزیدگان مسابقه داستان کوتاه «دوست من کتاب» و تجلیل از کتابدار هنرستان  و افتتاح نمایشگاه تخصصی کتاب هنرستان از برنامه‌های متنوع این مراسم بود.

شایان ذکر است این برنامه با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اصفهان، مهندسی رییس اداره فرهنگی و بابا ربیع مسئول واحد نشر و بررسی کتاب و کارشناسان روابط عمومی این اداره کل و رئوفی‌منش، رییس هنرستان  و معاونان ایشان، هنرآموزان و هنرجویان  در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد.

اجرای هنرمندانه هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای دختران در همایش روز جهانی دیابت

نوای خوش موسیقی هنرجویان هنرستان در همایش روز جهانی دیابت طنین انداز شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز پنج شنبه 24 آبان ماه، هنرجویان رشته موسیقی این هنرستان در همایش روز جهانی دیابت با نواختن قطعات زیبای موسیقی کودک، شادی و نشاط را کودکان مبتلا به دیابت هدیه کردند.

گفتنی است در این همایش که به همت انجمن دیابت اصفهان در تالار لقمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد از اجرای هنرمندانه هنرجویان رشته موسیقی این هنرستان با اهدای لوح سپاس و هدیه تقدیر شد.

سوگواری هنرجویان در زنگ تفریح به مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص)

 زنگ تفریح معنوی برای هنرجویان  به مناسبت 28 ماه صفر

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، سه‌شنبه 15 آبان‌ماه، هنرجویان هنرستان در زنگ تفریحی معنوی، با پخش مداحی و مراثی اهل‌بیت (علیهم‌السلام) سوگواری کردند.

شایان ذکر است در آستانه 28 ماه صفر، سالروز رحلت نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (علیهم‌السلام) و امام رضا(علیهم‌السلام) در این زنگ تفریح معنوی، از هنرجویان با چای و کیک  در حیاط هنرستان پذیرایی شد.

برگزاری کارگاه خاموش کردن آتش به مناسبت هفته پدافند غیرعامل

کارگاه آموزشی خاموش کردن آتش به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز، سه‌شنبه 15آبان‌ماه، کارگاه آموزشی خاموش کردن آتش در حیاط هنرستان با حضور مظفری، کارشناس سازمان آتش‌نشانی اصفهان برگزار شد.

گفتنی است در این کارگاه که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد؛ هنرجویان هنرستان روش استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی و موارد ایمنی مربوط به آتش را به صورت تئوری و عملی فراگرفتند.  

عزاداری هنرجویان در آستانه 28 ماه صفر

هنرجویان هنرستان در آستانه 28 ماه صفر به سوگ نشستند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، در آستانه 28 ماه صفر ، سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص)، خاتم نبوت و رسالت  و شهادت دو اختر تابناک امامت و ولایت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)هنرجویان هنرستان با مداحی شفیعی ، مداح اهل بیت و راوی دفاع مقدس به سوگ نشستند.

گفتنی است در پایان این مراسم معنوی که در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد؛ از هنرجویان با آش نذری پذیرایی شد.

13 آبان ماه،روز دانش‌آموز مبارک

بزرگداشت سیزده آبان، روز فرزندان انقلاب،روز دانش‌آموز

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 13 آبان ماه، هنرجویان هنرستان در صبحگاه مدرسه با سردادن شعار مرگ بر آمریکا یاد و خاطره روز سیزده آبان، روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گرامی داشتند.

گفتنی است پس از مراسم صبحگاه  اعضای شورای دانش‌آموزی هنرستان با حضور در کلاس‌های درس، با اهدای لوح تبریک به هنرجویان،  روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را به همکلاسی‌های خویش تبریک گفتند.

در این متن تبریک که از سوی رئوفی‌منش، رییس هنرستان به دانش آموزان تقدیم شد؛ آمده است:

« به نام خداوند  جان  و خرد

هنرجوی عزیز  

امروز، روز با شکوه و عزیز توست. روز اقتدار جوان و نوجوان ایرانی. جوان‌هایی که سراپا شعله شدند و غرور استعمار را در آتش خشم خویش سوزنداند. امروز روز توست، روزی که رشادت دانش‌آموز ایرانی  درسی شد بر صفحه تاریخ. امروز روز جاودان شدن خاطره  هم‌کلاسی‌های توست، فرزندان انقلاب. آنان که  با  هم‌بستگی خویش حماسه آفریدند. حماسه‌ای که درخشش آن هنوز ادامه دارد  و ایران عزیز  از  فروغ آن روشن  و تابناک است.

امروز روز توست  و فردا  در دستان تو. دستانی که به مهر در هم گره خورده تا آینده‌ای روشن رقم بزند. فردای ایرانمان تصویری است از اندیشه‌های امروز تو. اندیشه‌هایی روشن برای ایرانی آباد.

سیزده آبان ، روز دانش‌آموز، بر شما  پویندگان و رهروان  مسیر سبز دانایی گرامی باد .

 

فاطمه رئوفی‌منش

رییس هنرستان هنرهای زیبای دختران»