هنرستان هنرهای زیبای دختران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

سوگواره حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) در سالن اجتماعات هنرستان

پرچم متبرک حرم امام حسین(علیه‌السلام) در سوگواره حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها)

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز دوشنبه 30 بهمن‌ماه هنرجویان هنرستان پس از تیمن و تبرک به پرچم آقا اباعبدالله‌الحسین (علیه‌السلام) در سوگواره حضرت زهرا(سلام الله علیها) در کلاس‌های درس خویش حاضر شدند.

در این مراسم روحانی که با حضور میثم جهدی، مداح اهل بیت، برگزار شد؛ پرچم متبرک حرم شریف حضرت امام حسین (علیه‌السلام) فضای این مراسم معنوی را معطر و روحانی کرد.

گفتنی است پایان بخش این مراسم روح بخش پرفیض معنوی، پذیرایی از هنرجویان با آش شله قلمکار بود.

نمایشگاه آثار هنرجویان در سالن اجتماعات هنرستان

نمایشگاه آثار هنرجویان هنرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، نمایشگاهی از آثار هنرجویان با هدف معرفی رشته‌های هنرستان در سالن اجتماعات برگزار شده است. این نمایشگاه که از یکشنبه 29 بهمن‌ماه دایر گردیده است؛ روزانه پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری از مدارس نواحی مختلف آموزش و پرورش خواهد بود.

گفتنی است بازدید از این نمایشگاه برای عموم دانش‌آموزان پایه نهم متوسطه، با هماهنگی اولیای مدارس، با شماره تماس 03132356965 میسر می‌باشد.

سومین جلسه قطبی مدیران هنرستان‌ها برگزار شد

سومین جلسه قطبی مدیران هنرستان‌ها به میزبانی هنرستان هنرهای زیبای دختران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران،صبح امروز سه شنبه 24 بهمن، سومین جلسه قطبی مدیران هنرستان‌ها،  در سالن اجتماعات این هنرستان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور معاون آموزش متوسطه ناحیه 1 و کارشناسان مربوطه و مدیران محترم هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش ناحیه 1 برگزار شد؛ در خصوص تشکیل کارگروه آموزشی تخصصی مدیران، تحلیل امتحانات دی‌ماه هنرجویان و چگونگی استفاده بهینه از تعطیلات نوروزی دانش‌آموزان بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است قدردانی از اکبر اسحاقیان، کارشناس مسوول آموزش متوسطه و رمضان ظهرابی، کارشناس فنی حرفه‌ای و کار و دانش سابق اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 از برنامه‌های این نشست بود که از سوی رئوفی‌منش، مدیر هنرستان هنرهای زیبای دختران انجام شد.

شایان ذکر است این نشست که از ساعت 9 صبح آغاز شده بود؛ با اقامه نماز و پذیرایی ناهار ساعت 2 بعد ازظهر پایان یافت.

 

بازدید مصطفی رحمان دوست از کارگاه‌های هنرستان

عکس یادگاری با رحمان‌دوست، شاعر خاطرات کودکی

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، شنبه 21 بهمن ماه، مصطفی رحمان‌دوست شاعر کودک و نوجوان برای حضور در جشن انقلاب سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  این هنرستان به اصفهان سفر کرد. شاعر انار  در این سفر یک روزه، قبل از برگزاری ویژه برنامه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هنرستان،  با حضور در کارگاه‌ها و کلاس‌های درس در فضایی صمیمانه با هنرجویان هر رشته دیدار و گفتگو کرد.

گفتنی است در پایان این بازدید، هنرجویان هنرستان با شاعر اشعار کتاب‌های درسی و خاطرات کودکی خویش عکس یادگاری گرفتند.

جشن انقلاب هنرستان با حضور مصطفی رحماندوست برگزار شد

شاعر انار در جشن انقلاب هنرستان هنرهای زیبای دختران

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه 21 بهمن ماه، هنرجویان هنرستان  دهه مبارک فجر را با حضور رحمان دوست، شاعر انار جشن گرفتند.

در این مراسم که با حضور مجید نصری، معاون آموزشی متوسطه اداره آموزش و پرورش ناحیه 1، حیدری رییس حراست و شفیعی کارشناس حراست این اداره، اصغر مختاری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان  و نبوی ، معاون این اداره ، سلیمانی رییس مدرسه راهنمایی موسیقی و فدایی معاون این مدرسه در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد؛ مصطفی رحمان دوست با تکیه بر ضرورت دانستن ادبیات گفت: وقتی چیزی برای آموختن باقی نماند؛ زندگی آغاز می‌شود. ادبیات زندگی است و کسی که شعر و رمان بخواند و با ادبیات که مبنای تفکر است؛ زندگی کند می‌تواند موسیقی زندگی را در اثر خود جاری سازد.

شایان ذکر است جشن با شکوه انقلاب  با اجرای هنرمندانه گارد پرچم و قرائت قرآن گروه حاملان قرآن فرزانگان مدرسه آغاز شد و  با اجرای تصنیف سپیده اثر استاد لطفی  توسط هنرجویان رشته موسیقی و سپس نمایش صحنه‌ای هنرجویان رشته سینما ادامه یافت. تجلیل از هنرجویان موفق در آزمون پیشرفت تحصیلی، رتبه های برتر کلاسی، فعالان پرورشی هنرستان و برترین های حجاب و نماز و برگزاری مسابقه های شاد و مهیج و تقلید صدا و پذیرایی از هنرجویان با  آش رشته از دیگر برنامه‌های این جشن بود.

گفتنی است مصطفی رحمان دوست قبل از آغاز جشن در بازدید از کارگاه‌های هنرستان با هنرجویان هر رشته دیدار و گفتگو کرد و در فضایی صمیمانه با آنها عکس یادگاری گرفت.

 

بازدید هنرجویان از نمایشگاه «ریشه‌ها و سنگ‌ها» در موزه هنرهای معاصر اصفهان

بازدید هنرجویان از نمایشگاه «ریشه‌ها و سنگ‌ها»  در موزه هنرهای معاصر اصفهان

 به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز سه شنبه 17 بهمن هنرجویان پایه دهم گرافیک از نمایشگاه ریشه ها و سنگ ها اثر تونی کرگ هنرمند مجسمه ساز انگلیسی- آلمانی در موزه هنرهای معاصر اصفهان بازدید کردند.

گفتنی است هنرجویان در این نمایشگاه که تا فروردین ماه دایر می باشد؛ با آثار حجم و همچنین نقاشی‌های این هنرمند معاصر آشنا شدند.

جلسه آموزش خانواده در خصوص خطرات در کمین دختران برگزار شد

جلسه آموزش خانواده در خصوص خطرات در کمین دختران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز چهارشنبه  11 بهمن در حاشیه جلسه آموزش خانواده، علوی، عضو انجمن اولیا و مربیان  از آسیب  برخوردهای مقتدرانه پدران و مادران با نسل امروز سخن گفت.

وی با تاکید بر لزوم بنای روابط بر پایه دوستی و محبت، از عواقب رفتارهای سختگیرانه با نمود در فرار از خانواده و افزایش پدیده کارتن خوابی در جامعه خبر داد.

گفتنی است این سخنرانی با پخش فیلم مستند کوتاهی  که زندگی یکی از دختران کارتن خواب را به تصویر کشیده بود آغاز شد.

جلسه آموزش خانواده با موضوع آسیب های تلفن همراه برگزار شد

جلسه آموزش خانواده با موضوع آسیب های تلفن همراه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز چهارشنبه 11 بهمن، جلسه آموزش خانواده با موضوع آسیب شناسی تلفن همراه و فضای مجازی برگزار شد.

در این جلسه که با حضور دکتر شهیر، کارشناس رسانه  برگزار شد؛ آسیب‌های پنهان تلفن همراه و خطرات  فضای مجازی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است در پایان این نشست خانواده هنرجویان با دریافت کارنامه نیمسال اول دانش آموزان در جریان روند تحصیلی فرزند خویش قرار گرفتند.

تقدیر از اسامی زینب به مناسبت ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها)

تقدیر از اسامی زینب به مناسبت ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها)

به گزارش روابط عمومی  هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز سه شنبه 3بهمن مصادف با ولادت حضرت زینب (س) از هنرجویانی که به نام با مسمای زینب نامیده شده اند تقدیر شد.

برگزاری نمایشگاه عکس آثارهنرجویان هنرستان

نمایشگاه عکس هنرجویان هنرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، نمایشگاه آثار عکاسی هنرجویان هنرستان 3 بهمن ماه در سالن اجتماعات هنرستان گشایش یافت.

شایان ذکر است در این نمایشگاه که تا 18 بهمن ماه دایر خواهد بود؛ آثار هنرجویان پایه یازدهم گرافیک و دهم سینما به معرض نمایش درآمده است.

 گفتنی است  آثار هنرجویان پایه دهم گرافیک نیز در روزهای آینده در این نمایشگاه قرار می گیرد.