هنرستان هنرهای زیبای دختران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

بازدید همکاران استان کردستان از هنرستان

بازدید مدیر هنرستان هنرهای زیبای سنندج و معاونان ایشان از هنرستان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرای زیبای دختران، صبح امروز سه شنبه 30 بهمن ماه مدیر هنرستان هنرهای زیبای دختران شهر سنندج به همراه معاونان و کارشناسان اداره آموزش و پرورش این استان کردستان از هنرستان بازدید کردند.

خاطر نشان می‌شود گروه همکاران شهر سنندج، در این بازدید ضمن حضور در کارگاه‌های تخصصی، دفتر و کتابخانه  با هنرجویان و هنرآموزان و همکاران هنرستان دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

گفتنی است بازدید از نمایشگاه آثار هنرجویان که به مناسبت هفته مشاغل در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شده است آخرین بخش این دیدار صمیمانه بود.

شایان ذکر است رئوفی‌منش، مدیر هنرستان با اهدای سوغات شهر اصفهان و همچنین اقلام فرهنگی معرفی هنرستان، همکاران شهر سنندج را بدرقه کردند.

همایش هنرمندان سفیران پیشگیری از اعتیاد برگزار شد

حضور هنرجویان هنرستان دختران در ورک شاپ همایش هنرمندان سفیران پیشگیری از اعتیاد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 28 بهمن ماه هنرجویان هنرستان در ورک شاپ حاشیه همایش هنرمندان سفیران پیشگیری از اعتیاد، به بازآفرینی این موضوع اجتماعی در قالب‌های مختلف هنری از قبیل نقاشی، عکاسی، پوستر و تصویر سازی با ایده‌های خلاقانه خویش پرداختند.

گفتنی است این همایش با همکاری جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی مهر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان و معاونت اجتماعی و شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در سالن اجتماعات هنرستان هنرهای زیبای پسران برگزار شد.

 

فراخوان حضور در اولین بازارچه هنرستان هنرهای زیبای دختران

برگزاری اولین بازارچه  هنرستان هنرهای زیبای دختران

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، اولین بازارچه  هنرستان، روز پنج‌شنبه 9 اسفندماه، با حضور اولیا و هنرجویان برگزار خواهد شد.

گفتنی است علاقمندان به  حضور در این بازارچه برای عرضه صنایع دستی، مواد غذایی و زیور‌آلات می‌توانند، به منظور انجام هماهنگی لازم با شماره 09353871035 تماس بگیرند.

برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد در نوجوانان و جوانان

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد  در نوجوانان و جوانان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز دوشنبه 15 بهمن ماه کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در نوجوانان و جوانان با سخنرانی خادم، کارشناس پیشگیری از اعتیاد معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان برگزار شد.

شایان ذکر است این کارگاه آموزشی با حضور هنرجویان پایه دهم و یازدهم، در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد.

گفتنی است نمایشگاه عکسی در همین زمینه همراه با پیام های آموزشی  نیز از تاریخ 13 بهمن در حیاط هنرستان دایر شده است.

برگزاری پنجمین جلسه از سلسله نشست‌های آموزش خانواده هنرستان

پنجمین جلسه از سلسله نشست‌های آموزش خانواده برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه 13 بهمن،پنجمین جلسه از سلسله نشست‌های آموزش خانواده در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه رئوفی‌منش، مدیر هنرستان در خصوص روند تحصیلی هنرجویان در هنرستان هنرهای زیبای دختران  و برنامه های پیش بینی شده برای آنها سخن گفت.

خاطرنشان می شود در ادامه این جلسه ، بخش دوم نشست «آشنایی با فضای مجازی و آسیب‌های آن » با سخنرانی قصابی، کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی در زمینه روزنامه‌نگاری و مدرس درس تفکر و سواد رسانه‌ای برگزار شد.

گفتنی است در پایان این جلسه اولیا با دریافت کارنامه نیمسال اول هنرجویان،  از وضعیت تحصیلی فرزند خویش از آغاز سال تحصیلی تا کنون آگاه شدند.

برگزاری جشن بزرگ چهل سالگی انقلاب اسلامی

جشن بزرگ چهل سالگی انقلاب اسلامی هنرستان هنرهای زیبای دختران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز یکشنبه 14 بهمن ماه جشن بزرگ چهل سالگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برگزارشد.

شایان ذکر است در این مراسم که با حضورحجت‌الاسلام و المسلمین انصاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، جعفری معاون هنری، طاهری رییس اداره آموزش و خلیل زاده رئیس روابط عمومی این اداره کل در سالن مجتمع فرهنگی هنری صائب برگزار شد؛ برنامه های شاد فرهنگی هنری بسیاری برای هنرجویان اجرا شد.

خاطر نشان می‌شود در این جشن بزرگ از چهل نفر هنرجوی برتر هنرستان در زمینه رتبه‌های برتر کلاسی، هنرجویان فعال در نماز جماعت، شرکت کنندگان در کارگاه هنر و تجربه هوای پاک و برگزیدگان مرحله آموزشگاهی حفظ قرآن و معارف تقدیر شد.

بخشی از این مراسم به خاطره گویی زمانی، یکی از پیشگامان بزرگوار انقلاب اسلامی  اختصاص داشت و اجرای موسیقی سنتی توسط دو گروه ارکستر موسیقی سنتی هنرستان، اجرای مسابقه فرهنگی هنری با حضور متولدین سال 1357 به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از دیگر برنامه های این جشن بزرگ بود.

گفتنی است کلیه هنرجویان و هنرآموزان هنرستان در این جشن بزرگ که در سالن مجتمع فرهنگی هنری صائب برگزار شد حضور داشتند.

 

برگزاری دومین کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرجویان موسیقی

دومین کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرجویان موسیقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، چهارشنبه 10 بهمن ماه دومین اجرای صحنه‌ای هنرجویان رشته موسیقی هنرستان در سال تحصیلی جاری برگزار شد.

در این مراسم که با حضور استادان پیشکسوت موسیقی هنرستان ، هنرآموزان و خانواده هنرجویان در سالن هنرسرای خورشید برگزار شد؛ هنرجویان رشته موسیقی، با اجرای قطعاتی از موسیقی کلاسیک و سنتی در قالب تکنوازی و گروه نوازی مهارت خویش را در اجرای صحنه‌ای آزمودند.

شایان ذکر است از برنامه‌های شاخص این کنسرت آموزشی، آیین نکوداشت استادان پیشکسوت هنرستان و زهرا شریعتی مدیر سابق هنرستان بود که 18 سال پیش با افزودن رشته موسیقی به رشته‌های هنرستان هنرهای زیبای دختران، راه را برای فراگیری علمی این هنر ارزشمند برای دختران شهر اصفهان هموار کردند.

گفتنی است در این کنسرت آموزشی نیم روزه ، ارکستر کلاسیک و سنتی هنرستان با اجرای قطعات موسیقی و گروه کر هنرستان با اجرای آواز گروهی حاضران در سالن را با هنر خویش آشنا کردند.

برگزاری آیین نکوداشت استادان پیشکسوت رشته موسیقی همراه با کنسرت آموزشی هنرجویان موسیقی

آیین نکوداشت استادان پیشکسوت رشته موسیقی هنرستان هنرهای زیبای دختران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز چهارشنبه 10 بهمن‌ماه آیین نکوداشت استادان پیشکسوت  رشته موسیقی هنرستان هنرهای زیبای دختران همراه با کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرجویان رشته موسیقی برگزار شد.

شایان ذکر است در این مراسم که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همزمان با نکوداشت یکصدمین سال تاسیس هنرستان موسیقی  برگزار شد؛ از زهرا شریعتی مدیر سابق هنرستان که برای اولین بار آموزش موسیقی در هنرستان برای دختران در شهر اصفهان با همت ایشان پا گرفت و بالید تقدیر شد.

خاطر نشان می شود تقدیر از استادان پیشکسوت هنرستان: هوشنگ کیا، هدایت‌اله سیاره، روبن هارطون پوری‌آذر و هویک باغومیان از برنامه‌های شاخص این مراسم بود که با حضور جعفری معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، بابایی رییس اداره هنری این اداره کل ، حاجی‌زکی رییس هنرستان هنرهای زیبای پسران، رئوفی‌منش رییس هنرستان هنرهای زیبای دختران، رضایی نژاد و ملکی استادان هنرستان و همراهی حاضران در سالن با تشویق‌های پیاپی انجام شد.

گفتنی است اجرای قطعات موسیقی سنتی و کلاسیک در قالب تکنوازی و گروه‌نوازی ارکسترهای سنتی و کلاسیک، آواز گروهی و  اجرای قطعاتی با کف زدن توسط هنرجویان ارکستر کلاسیک هنرستان  و نیز برگزاری مسابقه فرهنگی با حضور چهل ساله‌های حاضر در سالن از جمله برنامه‌های این مراسم نکوداشت بود که در سالن هنرسرای خورشید با حضور مسئولان فرهنگی هنری شهر اصفهان، استادان و هنرآموزان رشته موسیقی، خانواده هنرجویان و فارغ‌التحصیلان هنرستان  برگزار شد.برگزاری کارگاه یک روزه هنر و تجربه هوای پاک با حضور هنرجویان هنرستان

کارگاه یک روزه هنر و تجربه  هوای پاک با حضور هنرجویان هنرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 29 دی‌ماه  ورک‌شاپ تخصصی هوای پاک با حضور هنرجویان هنرستان، در کتابخانه مرکزی شهرداری برگزار شد.

شایان ذکر است در این ورک‌شاپ که با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان  و به مناسبت روز هوای پاک برپا شد؛ هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای دختران، هنرستان معتمد و هنرستان هنرهای زیبای پسران موضوع هوای پاک را در قالب فعالیت‌های هنری از قبیل نقاشی، عکس و ... به تصویر کشیدند.

گفتنی است این کارگاه یک روزه هنر و تجربه  قرار بود در ایستگاه میدان امام حسین(علیه‌السلام) قطار شهری اصفهان برگزار شود که به دلیل سرمای هوا به کتابخانه مرکزی شهرداری نقل مکان کرد.

اولین شب برنامه‌های نکوداشت صد سالگی هنرستان موسیقی تهران

اولین شب برنامه‌های نکوداشت صد سالگی هنرستان موسیقی تهران

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران به نقل از روابط عمومی دفترآموزش وتوسعه فعالیت‌های فرهنگی وهنری، اولین اجرای  موسیقی از سلسله برنامه‌های  جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران،  شنبه شب بیست و دوم دی ماه با حضورمحمد اله‌یاری،  مدیر کل این دفتر ،  علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدعوین در تالار رودکی تهران آغاز شد.

این برنامه توسط  دو تن از فارغ‌التحصیلان هنرستان موسیقی تهران، فیروزه نوایی نوازنده فلوت و لیلا رمضان نوازنده پیانو ، با  آثاری از کارن کیهانی، فکرت امیر اُف، امانوئل ملیک اصلانیان، حشمت سنجری، علیرضا مشایخی برای مخاطبان اجرا شد.

لیلا رمضان در بخشی از صحبت‌های خود در این برنامه گفت: خوشحالم که هنرستان موسیقی که مهد پرورش بسیاری از موزیسین‌های بزرگ ایران زمین است امسال صد سالگی خود را جشن می‌گیرد و قطعا این  اتفاق خوشایندی برای موسیقی در ایران خواهد بود.

فیروزه نوایی نیز ضمن ابراز خوشحالی از صدسالگی تاسیس هنرستان موسیقی گفت: امشب شب هنرستان است و من با افتخار در این برنامه که به یاد هنرستانی که سال‌ها و سال‌ها موزیسین و نوازنده تربیت کرده، حضور پیدا کردم. من با عشق به این برنامه آمده‌ام و هر زمان هم که لازم باشد و هنرستان برنامه‌ای داشته باشد، با عشق و علاقه حضور خواهم داشت. هنرستان خانه اول ماست نه خانه دوم. بنابراین هر کسی برای خانه اول خود هر کاری انجام می‌دهد و با همه عشق و احترام قدمی برمی‌دارد. اینکه برای این اجرا مسافت زیادی را از خارج کشور سفر کرده‌ام و خودم را به اینجا رسانده‌ام، کوچکترین کاری بود که می‌توانستم انجام دهم و انرژی زیادی برای این اجرا دارم.

در خاتمه  محمد اله‌یاری،  مدیرکل دفترآموزش  به اتفاق   احسان آقایی، دبیر اجرایی این جشن ، با اهدا لوح تقدیر  از  دو  هنرمند فارغ‌التحصیل هنرستان موسیقی  ، قدردانی   نمودند.

 جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران در روز ۲۴ دی‌ماه نیز شاهد دومین اجرای خود با هنرنمایی ارکسترهای ایرانی هنرستان موسیقی دختران و هنرستان موسیقی پسران خواهد بود.

همچنین در روز ۲۷ دی‌ماه که شب اصلی جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران است، ارکستر بادی تهران، گروه نریمان به سرپرستی علی پژوهشگر، دوئت سنتور و تمبک استادان سعید ثابت و محمد اسماعیلی و ارکستر مشترکی از هنرستان‌های دختران و در قالب یک ارکستر سمفونیک، به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

دومین شب برنامه‌های نکوداشت یکصدمین سال تاسیس هنرستان موسیقی تهران

دومین شب اجراهای جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران به نقل از سایت خبری موسیقی ما، دومین شب اجراهای جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران تحت عنوان «شب ارکستر ایرانی و زهی» با اجرای ارکسترهای هنرستان موسیقی دخترانه و پسرانه در چهار بخش در سالن رودکی روی صحنه رفت.

شایان ذکر است دومین شب اجراهای جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران در بخش‌های «ارکستر ایرانی هنرستان موسیقی دختران» و «ارکستر ایرانی و زهی هنرستان موسیقی پسران» و با اجرای آثاری از بزرگان موسیقی چون: علی اکبر شهنازی، فرامرز پایور، ابوالحسن صبا، حسین علیزاده، نادر سینکی و... برگزار شد و هنرجویان فعلی هنرستان های موسیقی دخترانه و پسرانه در قالب ارکسترهایی جوان به اجرای برنامه پرداختند.

در حالی که انرژی و هیجان در اجرای این گروه‌های جوان به چشم می‌خورد، در تمام طول اجرا تشویق حاضرین در سالن سعی داشت این میزان هیجان و استرس را کاهش دهد و حضور بزرگان موسیقی و پیشکسوتان حوزه هنر از نکات جالب توجه اجراهای شب دوم این جشن بود. تقی ضرابی، فیروزه نوایی، گلنوش صالحی، شهاب فیاض، سینا ذکائی، علیرضا ایلچی، پریسا زهتابیان و ... از جمله هنرمندان و مدیران کنونی هنرستان موسیقی دخترانه و پسرانه بودند که در سالن حضور داشتند و اجرای این ارکسترهای خوش آتیه را از نزدیک تماشا کردند.

در انتهای این برنامه هدایا و لوح تقدیری از سوی محمد اللهیاری، مدیرکل دفتر توسعه و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزار کننده جشن صد سالگی و احسان آقایی ،دبیر جشن صد سالگی، به چهار رهبر ارکسترهای هنرستان دخترانه و پسرانه تقدیم شد. گلنوش صالحی، محمد رضا فیاض، پدرام طاهریان و نادر سینکی چهار رهبر ارکستری بودند که در انتهای اجراهای شب گذشته مورد تقدیر قرارگرفتند.

گفتنی است ۲۷ دی ماه ساعت 15 جشن اصلی صد سالگی هنرستان موسیقی تهران در تالار وحدت با حضور وزیر ارشاد برگزار خواهد شد و ارکستر بادی تهران، گروه «نریمان» به سرپرستی علی پژوهشگر، دوئت سنتور و تمبک استادان سعید ثابت و محمد اسماعیلی و ارکستر مشترکی از هنرستان‌های دختران و در قالب یک ارکستر سمفونیک، به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران با همکاری و همیاری معاونت هنری وزارت ارشاد، موسسه توسعه هنرهای معاصر، دفتر آموزش و توسعه فعالیت های هنری و بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

 

سومین بازارچه خیریه هفتگی هنرستان

سومین بازارچه خیریه هفتگی هنرستان با مشارکت اولیا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز سه‌شنبه 25 دی ماه، سومین بازارچه خیریه هفتگی هنرستان با مشارکت اولیای هنرجویان برگزار شد .

شایان ذکر است در این بازارچه انواع آش داغ که با همکاری اولیای هنرجویان آماده شده بود به فروش رسید و  زنگ‌های تفریح روز پس از باران هنرجویان را گرم و دلچسب کرد.

گفتنی است این بازارچه که با فروش ساندویچ اولویه و اسنک کار خود را آغاز کرده است؛ روزهای سه‌شنبه در حیاط هنرستان برپا خواهد شد.

پذیرایی از هنرجویان و تقدیر از اسامی زینب در روز ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها)

تقدیر از هنرجویان مسمای نام زینب در روز ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها)

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه،همزمان با ولادت پیام‌آور عاشورا، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) با اهدای هدیه از زینب یادگاری تقدیر شد.

شایان ذکر است هنرستان هنرهای زیبای دختران این  مناسبت را با ارسال پیامک به والدینی که در کسوت شریف پرستاری خدمت می کنند تهنیت گفت.

گفتنی است پذیرایی از هنرجویان از دیگر برنامه‌های این روز عزیز بود که با همکاری و مشارکت شورای دانش‌آموزی مدرسه انجام شد.

برگزاری جلسات کارگروه‌های تخصصی هنرستان همزمان با برگزاری امتحانات نیمسال اول

جلسات کارگروه‌های تخصصی هنرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، همزمان با برگزاری امتحانات نیمسال اول جلسات  کارگروه‌های تخصصی هنرستان به تفکیک رشته با حضور هنرآموزان و دبیران برگزار شد.

در این جلسات که با هدف ارتقای کیفیت آموزشی برگزار شد؛ در خصوص مسایل و مشکلات سال جاری  بحث و تبادل نظر شد و دبیران و هنرآموزان  در زمینه سیاست گذاری نحوه پذیرش هنرجو در سالهای آینده پیشنهادهایی ارائه کردند.

گفتنی است دبیران دروس عمومی نیز درجلسه‌ای جداگانه به شرح و بسط مسایل مربوط  هنرجویان خویش پرداختند.

تقدیر و تشکر از همکاری و مشارکت اولیا و هنرجویان در برپایی غرفه هنرستان در نمایشگاه صنایع خلاق

اولیا و هنرجویان گرامی

با عنایت به برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع خلاق در محل دائمی نمایشگاه‌ها واقع در پل تاریخی شهرستان و برپایی غرفه آثار هنرجویان این هنرستان در آن نمایشگاه، صمیمانه از حضور، همکاری و مشارکت اولیای گرانقدر و هنرجویان عزیز تقدیر و تشکر می‌کنیم.

بدون شک انجام این مهم بدون همکاری شما عزیزان امکان پذیر نبود و جای آن دارد که از هنرجویان رشته‌های هنرهای تجسمی که با ارایه آثار خود فضای غرفه هنرستان را به هنرخویش آراستند تشکر نماییم و نیز از هنرجویان رشته موسیقی که با اجرای زنده قطعات موسیقی سنتی و کلاسیک به فضای غرفه هنرستان جان بخشیدند؛ سپاسگزاری کنیم.

از اولیای گرامی هنرجویان نیز  به ویژه جناب آقای امیری، مسئول کارگروه پرورشی و فوق برنامه و همچنین  سرکار خانم تشکر ، مسئول کارگروه تخصصی علمی و آموزشی و سایر عزیزانی که در برپایی این غرفه زحمت بسیار کشیدند؛ تقدیر و تشکر می‌نماییم.

با امید به حضور هنرجویان در نمایشگاه‌های تخصصی آینده

فاطمه رئوفی‌منش

رئیس هنرستان

مشاهده مطالب قدیمی تر...