هنرستان هنرهای زیبای دختران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

یاری هنرجویان با کمک‌هایی هرچند اندک به هم وطنان گرفتار سیل

همراهی هنرجویان هنرستان با پویش‌های مردمی امدادرسان به هموطنان سیل زده

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، امروز چهارشنبه  4 اردیبهشت ماه، کمک‌های نقدی و غیرنقدی هنرجویان هنرستان به هم‌ وطنان سیل‌زده شهرستان پل‌دختر رسید.

شایان ذکر است خانواده هنرجویان در پی فراخوان هنرستان، اقلام غیرنقدی و کمک‌های نقدی خود را به منظور امدادرسانی به هم وطنان گرفتار در سیل جنوب کشور به دفتر هنرستان تحویل دادند.

گفتنی است کمک‌های مورد اشاره توسط یکی از پویش‌های مردمی اصفهان، صبح امروز به دست شهروندان شهرستان پل‌دختر رسید.

هفته سلامت و سیب سرخ سلامتی

پذیرایی با سیب سرخ از دبیران و هنرآموزان هنرستان به مناسبت هفته سلامتی

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، امروز  دوشنبه  2 اردیبهشت‌ماه، هنرآموزان و دبیران هنرستان خستگی کلاس خود  را با خوردن سیب سرخ سلامتی از تن به در بردند.

گفتنی است برنامه‌های دیگری نیز  مانند برگزاری  مراسم صبحانه سلامت با مشارکت هنرجویان  و برنامه‌های ورزشی مهیج و شاد در صبحگاه هنرستان به مناسبت این هفته برگزار شده است و برنامه‌های دیگری نیز پیش‌بینی شده است که در روزهای آینده اجرا خواهد شد.

پذیرایی نیمروز با ذرت مکزیکی از هنرجویان به مناسبت عید بزرگ نیمه شعبان

پذیرایی نیمروز با ذرت مکزیکی از هنرجویان به مناسبت عید بزرگ نیمه شعبان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، ظهر روز شنبه 31 فروردین ماه به مناسبت عید بزرگ نیمه شعبان و ولادت منجی دل‌ها، مهدی موعود (عج) از هنرجویان، با میان وعده ذرت مکزیکی پذیرایی شد.

 

صبحانه سلامت به مناسبت هفته سلامتی

صبحانه‌ای صمیمانه در هوای دل‌انگیز بهاری به مناسبت هفته سلامت

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، هنرجویان هنرستان صبح روز شنبه 31 فروردین ماه، روز خود را با خوردن صبحانه سالم و دوستانه در فضای دل‌نشین حیاط مدرسه آغاز کردند.

گفتنی است مراسم صبحانه همگانی که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد، با مشارکت هنرجویان برنامه‌ریزی و اجرا شد.

 

پذیرایی شیرین و خنک روز جوان

پذیرایی از هنرجویان به مناسبت ولادت حضرت علی‌اکبر (علیه‌السلام) و روز جوان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز چهارشنبه 28 فروردین ماه، از هنرجویان هنرستان در کلاس‌های درس و کارگاه‌ها به مناسبت  ولادت با سعادت جوانه خورشید کربلا، حضرت علی‌اکبر(علیه السلام) و روز جوان با توزیع بستنی سنتی پذیرایی شد.

پذیرایی از هنرجویان به مناسبت ولادت با سعادت امام حسین(علیه السلام)

شیرین کامی هنرجویان هنرستان به مناسبت ولادت با سعادت امام حسین(علیه السلام) 

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز سه‌شنبه 20 فروردین ماه، از هنرجویان هنرستان در کلاس‌های درس به مناسبت  ولادت با سعادت سومین اختر تابناک آسمان امامت، امام حسین(علیه السلام) و اعیاد پر فیض و برکت شعبانیه با توزیع شیرینی پذیرایی شد.

تقدیر از هنرجویان رشته موسیقی هنرستان

تقدیر از ارکستر موسیقی سنتی هنرستان هنرهای زیبای دختران دربرنامه صبحگاه

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه 24 فروردین ماه از ارکستر سنتی پایه دهم و نیز هنرجویان ساز ایرانی پایه یازدهم در برنامه صبحگاه تقدیر شد.

گفتنی است این هنرجویان در برگزاری برخی از برنامه‌های سال 1397هنرستان با اجرای هنرمندانه خود همکاری داشتند.

بازدید هنرجویان پایه یازدهم از نمایشگاه مهدویت

هنرجویان پایه یازدهم از نمایشگاه مهدویت بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 19 فروردین ماه، به مناسبت ایام شعبانیه و با هدف بالابردن شناخت و آگاهی از امام عصر، هنرجویان پایه یازدهم از نمایشگاه مهدویت در بنیاد مهدی موعود (عج)بازدید کردند.

در این نمایشگاه که به صورت دائمی پذیرای عموم علاقمندان مسلمان و غیرمسلمان به مباحث مهدویت می‌باشد؛ هنرجویان هنرستان در کلام راویان غرفه‌های مختلف با مباحثی چون نیاز به  حضور امام در زمان ما و تاریخ امامت آشنا شدند.

گفتنی است هنرجویان پایه دهم هنرستان نیز روز چهارشنبه 21 فروردین ماه، از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

حال و هوای آخر اسفند در اردوی زیارتی مشهد مقدس

اردوی زیارتی سیاحتی مشهد مقدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، اردوی زیارتی سیاحتی مشهد مقدس با حضور 28 نفر از هنرجویان برگزار شد.

شایان ذکر است در این اردو که در روزهای پایانی اسفند برگزار شد؛ هنرجویان علاوه بر زیارت حرم مقدس حضرت رضا(علیه السلام)، از آرامگاه فردوسی در شهر توس دیدن کردند و در تورهای تفریحی سرزمین موج‌های آبی و مجتمع تجاری فرهنگی آرمان حضور داشتند.

گفتنی است این اردوی تفریحی معنوی از 19 تا 24 اسفندماه به همت معاونت پرورشی هنرستان انجام شد.

مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام سال تحصیلی 99 - 1398

مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام سال تحصیلی 99-1398 اعلام شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، مدارک مورد نیاز برای پیش ثبت‌نام در تمام رشته‌ها به شرح زیر اعلام می‌شود:

  • اصل و تصویر شناسنامه
  • اصل و تصویرکارنامه مهر شده نیمسال اول دانش‌آموزبا معدل18/50 به بالا
  • یک قطعه عکس 4*3
  • پرداخت هزینه پیش ثبت‌نام
  • تکمیل فرم پیش ثبت نام

گفتنی است متقاضیان ورود به هنرستان برای سال تحصیلی جدید می‌توانند با ارایه این مدارک نسبت به پیش ثبت‌نام در  رشته موسیقی به طور جداگانه یا رشته‌های گرافیک ، نقاشی و سینما با مشخص کردن اولویت رشته‌های مورد نظر به ترتیب بر حسب علاقه اقدام کنند.

 

منابع آزمون ورودی رشته‌های گرافیک، نقاشی و سینما سال تحصیلی 99 - 1398

مواد آزمون ورودی رشته‌های گرافیک نقاشی و سینما اعلام شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، مواد آزمون ورودی سال تحصیلی 99 – 1398 رشته‌های گرافیک، نقاشی و سینما اعلام شد.

شایان ذکر  است در مرحله اول آزمون ورودی، سنجش علمی داوطلبان ورود به این رشته‌ها،  با امتحان از دروس پایه نهم شامل ریاضی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، عربی و علوم تجربی و نیز  اطلاعات عمومی هنر بر اساس کتاب فرهنگ و هنر پایه‌های هفتم، هشتم و نهم به صورت تئوری و عملی مقدماتی در این مرحله  انجام خواهد شد.

گفتنی است آزمون ورودی هنرستان در دو مرحله علمی و عملی پیشرفته  به صورت جداگانه برگزار می‌شود. اطلاعات تکمیلی این آزمون‌ها از همین درگاه اعلام خواهد شد.

منابع آزمون ورودی رشته موسیقی سال تحصیلی 99 - 1398

مواد امتحانی آزمون ورودی رشته موسیقی اعلام شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، مواد امتحانی آزمون ورودی سال تحصیلی جدید برای ورود به رشته موسیقی اعلام شد.

شایان ذکر است نحوه پذیرش هنرجو در این رشته در مرحله اول آزمون بر اساس سنجش دروس علمی پایه نهم دانش‌آموز شامل ریاضی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، عربی و علوم تجربی و همچنین  اطلاعات عمومی موسیقی براساس کتاب‌های «تئوری بنیادی موسیقی» اثر پرویز منصوری و«تئوری موسیقی» اثر کمال پورتراب انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است مطالعه هر یک از کتاب‌های اشاره شده در زمینه اطلاعات عمومی موسیقی به تنهایی کافی است و دانش‌آموز به خواندن هر دو کتاب معرفی شده نیازی ندارد.

گفتنی است  مهارت‌سنجی متقاضیان در نواختن ساز، در مرحله دوم آزمون انجام می‌شود.

 

احراز رتبه اول مسابقات فرهنگی هنری ناحیه 1 توسط گروه نمایش صحنه‌ای هنرستان

گروه نمایش صحنه‌ای هنرستان با اجرای نمایش اغتشاش در خانه بر جایگاه رتبه اول ناحیه ایستادند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، گروه نمایش صحنه‌ای هنرستان با اجرای نمایش زیبای «اغتشاش در خانه»، رتبه اول نمایش صحنه‌ای مرحله ناحیه‌ای سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش را از آن خود کرد.

گفتنی است این نمایش که در سبک سوررئال اجرا شد؛ چگونگی رفتار نسل امروز با والدین خود را روی صحنه می‌برد.

احراز رتبه اول مسابقات فرهنگی هنری ناحیه 1 توسط گروه نمایش عروسکی هنرستان

گروه نمایش عروسکی هنرستان با اجرای نمایش گرگ و میش بر جایگاه رتبه اول ناحیه ایستادند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، گروه نمایش عروسکی هنرستان با اجرای نمایش زیبای گرگ و میش، رتبه اول نمایش عروسکی مرحله ناحیه‌ای سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش را از آن خود کرد.

گفتنی است این نمایش که در سبک سایه‌ای اجرا شد به تبیین ویژگی‌های متناقض وجود آدمی با استعاره گرگ و میش با نمایش احساساتی چون خشم ، عصبانیت، مهربانی و ... می‌پردازد و شخصیت‌های تاثیرگذار آن که با اجرای زیبای هنرجویان هنرستان روی پرده سفید نمایش جان می‌گیرند؛ به گونه‌ای خاص با احساس درونی مخاطب ارتباط برقرار می‌کنند.

اطلاعیه پیش ثبت نام هنرستان هنرهای زیبای دختران برای سال تحصیلی جدید

شرایط پیش ثبت‌نام سال تحصیلی 99-1398 اعلام شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، پیش ثبت‌نام سال تحصیلی 99-1398 از پانزدهم اسفند آغاز می شود. مدارک مورد نیاز برای پیش ثبت‌نام در تمام رشته‌ها  اصل و تصویر شناسنامه و اصل و تصویرکارنامه مهر شده نیمسال اول دانش‌آموز با معدل 18/50 به بالا، یک قطعه عکس 4*3 ، پرداخت هزینه پیش ثبت‌نام  و تکمیل فرم پیش ثبت نام است و متقاضیان ورود به هنرستان برای سال تحصیلی جدید می‌توانند با ارایه این مدارک نسبت به پیش ثبت‌نام در  رشته موسیقی به طور جداگانه یا رشته‌های گرافیک ، نقاشی و سینما با مشخص کردن اولویت رشته‌های مورد نظر به ترتیب بر حسب علاقه اقدام کنند.

شایان ذکر است شرط  پیش ثبت‌نام در تمامی رشته‌ها، برخورداری از سلامت کامل جسمانی می‌باشد.

 متقاضیان ورود به رشته موسیقی علاوه بر شرکت در آزمون علمی دروس پایه نهم و آزمون تخصصی اطلاعات عمومی موسیقی باید با نواختن یکی از سازهای تار، سه‌تار، سنتور، کمانچه، نی، عود ، قیچک، قانون، پیانو، ویلون، ویلون‌سل، ویولا، کنترباس، فلوت، ابوا ،کلارینت در آزمون ساز شرکت کنند.

متقاضیان ورود به رشته‌های گرافیک، نقاشی و سینما نیز علاوه بر شرکت در آزمون علمی دروس پایه نهم و آزمون تخصصی کتاب فرهنگ و هنر پایه‌های هفتم ، هشتم و نهم در آزمون عملی هر رشته نیز به تفکیک شرکت خواهند کرد.

گفتنی است پیش‌ثبت‌نام کلیه رشته‌ها تا پایان وقت اداری یکشنبه 15 اردیبهشت ماه سال 1398 ادامه خواهد داشت.

خاطرنشان می‎شود تاریخ آزمون ورودی سال تحصیلی جدید پس از انجام هاهنگی لازم با اداره آموزش و پرورش متعاقبا از همین درگاه اعلام خواهد شد.

مشاهده مطالب قدیمی تر...