هنرستان هنرهای زیبای دختران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

معرفی رشته‌های هنری و مسیرهای شغلی آنها در هفته مشاغل

 هفته مشاغل با معرفی رشته‌ها در نمایشگاه آثار هنری هنرجویان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، نمایشگاهی از آثار هنرجویان هر رشته با هدف معرفی رشته ها و مشاغل مربوط به هر رشته به مناسبت هفته مشاغل   در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شده است. این نمایشگاه روزانه پذیرای دانش‌آموزان پایه نهم مدارس متوسطه دوره اول می باشد.

شایان ذکر است این هنرستان ، یکم تا هفتم اردیبهشت ماه همزمان با هفته معرفی مشاغل، علاوه بر برپایی این نمایشگاه به منظورآماده‌سازی دانش‌آموزان برای انتخاب آگاهانه مسیر شغلی خویش با دعوت از استادان و کارآفرینان برتر در رشته‌ها و مشاغل گوناگون هنری به معرفی رشته‌ها و مسیرهای شغلی مناسب در برنامه صبحگاه هنرستان می پردازد.

گفتنی است بازدید از  نمایشگاه آثار هنرجویان، برای عموم علاقمندان به هنر و مشاغل هنری آزاد است.

کلاس‌های آزاد هنری هنرستان هنرهای زیبای دختران

تابستان امسال با برگزاری دوره‌های آزاد هنری در هنرستان

به گزارش  روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، این هنرستان در نظر دارد در تابستان سال جاری برای عموم علاقمندان کلاس‌های آزاد هنری  برگزار کند.

این کلاس‌ها که  در قالب دوره‌های ده جلسه‌ای برگزار خواهد شد؛ از نیمه دوم تیرماه آغاز می‌شود و تا پایان نیمه اول شهریور ادامه دارد.

گفتنی است علاقمندان  به شرکت در دوره‌های آزاد نقاشی، طراحی، عکاسی و مبانی موسیقی می‌توانند تا پایان خردادماه، با مراجعه به  دفتر هنرستان واقع در خیابان مطهری، خیابان ابوذر، کوچه استاد تاج اصفهانی،  نسبت به ثبت‌نام برای دوره‌های یاد شده اقدام کنند.

 

پذیرایی از هنرجویان با شربت به مناسبت مبعث رسول اکرم و هفته سلامت

زنگ تفریح شیرین هنرجویان به مناسبت مبعث حضرت رسول در هفته سلامتی

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران اصفهان، صبح امروز 26 فروردین ماه، به مناسبت عید مبعث و هفته سلامتی، هنرجویان هنرستان کام خود را با نوشیدن شربت گلاب و تخم شربتی شیرین کردند.

گفتنی است هنرجویان این شربت شیرین سلامت را، هنگام زنگ تفریح در فضای شاد و فرح‌بخش بهاری هنرستان، همراه با شنیدن نوای طربناک مولودی حضرت ختمی مرتبت، حضرت محمد مصطفی(ص) نوشیدند.

 

صبحانه سلامت به مناسبت هفته سلامت

صبحانه‌ای صمیمانه در هوای دل‌انگیز بهاری به مناسبت هفته سلامت

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، هنرجویان هنرستان صبح امروز 22 فروردین ماه، روز خود را با خوردن صبحانه دوستانه در فضای دل نشین حیاط مدرسه آغاز کردند.

شایان ذکر است مراسم صبحانه همگانی که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد، با مشارکت هنرجویان برنامه‌ریزی و اجرا شد.

 

اطلاعیه پیش ثبت نام هنرستان هنرهای زیبای دختران برای سال تحصیلی جدید

شرایط پیش ثبت‌نام سال تحصیلی 98-1397 اعلام شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، پیش ثبت‌نام سال تحصیلی 98-1397 از پانزدهم اسفند آغاز می شود. مدارک مورد نیاز برای پیش ثبت‌نام در تمام رشته‌ها  اصل و تصویر شناسنامه و اصل و تصویرکارنامه مهر شده نیمسال اول دانش‌آموز با معدل 18/5 به بالا، یک قطعه عکس 4*3 و پرداخت هزینه پیش ثبت‌نام است و متقاضیان ورود به هنرستان برای سال تحصیلی جدید می‌توانند با ارایه این مدارک نسبت به پیش ثبت‌نام در رشته‌های گرافیک ، نقاشی و سینما با مشخص کردن اولویت رشته‌های مورد نظر به ترتیب بر حسب علاقه و یا رشته موسیقی به طور جداگانه اقدام کنند.

شایان ذکر است شرط  پیش ثبت‌نام در رشته موسیقی، برخورداری از سلامت کامل جسمانی و توانایی نواختن یک ساز ایرانی یا جهانی  و نیز دانستن اطلاعات عمومی موسیقی است.

گفتنی است پیش‌ثبت‌نام کلیه رشته‌ها تا پایان وقت اداری 19 اردیبهشت ماه سال 1397 ادامه خواهد داشت.

جلسه شورای آموزشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد

جلسه شورای آموزشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به میزبانی هنرستان هنرهای زیبای دختران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 21 فروردین ماه، جلسه شورای آموزشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با هدف بررسی بهینه سازی مقوله ارزشمند آموزش در  هنرستان‌های وابسته به  این اداره کل برگزار شد.

شایان ذکر است در این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر انصاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد؛ ایشان با تاکید بر ضرورت توجه به امر آموزش در تضمین آینده کشور گفت: اصل پیشرفت یک کشور بر مبنای شیوه‌های صحیح آموزشی آن کشور شکل می‌گیرد و نتایج نحوه برخورد با این مقوله در نسل‌های بعدی نمودار می‌شود.

شایان ذکر است در این شورا پرویز طاهری، معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان؛ میرانی رییس اداره مالی؛ میرعبدالباقی، رییس واحد کارگزینی و حسینی، مسوول واحد آموزش این اداره کل همراه با جعفری رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا و نیز روسای هنرستان‌ها و معاونان ایشان حضور داشتند.

گفتنی است این جلسه که با یک صبحانه کاری همراه بود؛ سه‌شنبه 21 فروردین ماه، در سالن جلسات هنرستان هنرهای زیبای دختران برگزار شد.

 

بازدید مدیر کل و معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از نمایشگاه هنرستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از نمایشگاه آثار هنرجویان هنرستان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 21 فروردین ماه، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر انصاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و پرویز طاهری، معاون فرهنگی هنری این اداره کل، از آثار هنرجویان هنرستان در نمایشگاه هفته مشاغل بازدید کردند.

شایان ذکر است این نمایشگاه با نمایش آثار هنرجویان رشته‌های گرافیک، نقاشی، پویانمایی (انیمیشن)،صنایع دستی، سینما و موسیقی،  از بهمن ماه سال گذشته برای بازدید علاقمندان، در سالن جلسات هنرستان دایر  شد و به دلیل استقبال بی‌نظیر دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول تاکنون ادامه یافته است.

گفتنی است این بازدید در حاشیه جلسه شورای آموزشی اداره کل انجام شد.

کسب رتبه‌های برتر آزمون مرحله دوم آزمون پیشرفت تحصیلی درخششی دیگر از هنرجویان هنرستان

هنرستان هنرهای زیبای دختران در دومین مرحله آزمون پیشرفت تحصیلی، رتبه اول کشور شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران اصفهان، هنرجویان این هنرستان رتبه نخست کشوری مرحله دوم آزمون پیشرفت تحصیلی سال 97 - 1396را از آن خود کردند.

در این آزمون که دوشنبه 7 اسفند، به صورت همزمان در کلیه هنرستان‌های کشور برگزار شد؛ هنرجویان پایه دهم و یازدهم  این هنرستان در رشته‌های گرافیک و نقاشی  در مقام اول کشور قرار گرفتند.

شایان ذکر است هنرجویان پایه یازدهم رشته پویانمایی(انیمیشن) نیز مقام دوم  کشوری این آزمون را کسب کردند.

گفتنی است رتبه‌های برتر این هنرستان در این مرحله از آزمون پیشرفت تحصیلی به شرح زیر است:

رتبه‌های برتر پایه دهم رشته گرافیک:شمیم صدیقی، ستاره خسروانی، پردیس غفوری

رتبه‌های برتر پایه دهم رشته نقاشی:نیلوفر زریباف، طهورا ملایحیی، نگین نظری

رتبه‌های برتر پایه یازدهم رشته گرافیک:هدیه قنادیان، کیمیا استکی، زهراسادات اعتصامی

رتبه های برتر پایه یازدهم رشته نقاشی:فاطمه دیلمی‌زاده، سمانه اخباریان، رعنا عرب‌زاده

رتبه‌های برتر پایه یازدهم رشته پویانمایی(انیمیشن):

زهراملک‌محمدی،یاسمین ناظمی، ندا عندلیب                                                    

 

پذیرایی از هنرجویان با سیب سرخ در روز سلامتی

پذیرایی از هنرجویان با سیب سرخ در روز سلامتی

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، امروز  18 فروردین ماه، مقارن با روز سلامتی، هنرجویان و هنرآموزان هنرستان صبح شنبه بارانی خود را با خوردن سیب سرخ سلامتی آغاز کردند.

گفتنی است هنرستان برنامه‌های دیگری نیز به مناسبت هفته سلامت،  برای هنرجویان پیش‌بینی کرده است که در روزهای آینده اجرا خواهد شد.

اردوی تفریحی کویر مصر

اردوی کویر مصر در روزهای پایانی سال

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، هنرجویان هنرستان ستاره‌ شب‌های  21 و 22 اسفند ماه را در آسمان کویر مصر مشاهده کردند.

شایان ذکر است هنرجویان رشته‌های مختلف هنرستان،  با سفر به کویر مصر، طبیعت زیبای آن را درکادر دوربین‌های  خود ثبت کردند.

گفتنی است هنرجویان در این سفر تفریحی در برنامه‌های شاد و مهیجی چون رصد آسمان شب موتورسواری و سافاری  شرکت کردند.

از رتبه‌های برتر هنرستان در هجدهمین جشن ستارگان استان تقدیر شد

 درخشش هنرجویان  در هجدهمین جشن ستارگان استان و کسب رتبه برتر هنرستان در این جشن

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران اصفهان، شنبه 19 اسفند در هجدهمین جشن ستارگان استان از هنرجویان برتر  تقدیر شد.

شایان ذکر است هنرستان‌ هنرهای زیبای دختران، درهجدهمین  جشن ستارگان استان، همچون سال‌های گذشته رتبه اول را از آن خود کرد و اداره کل آموزش و پرورش استان با اهدای لوح سپاس از فاطمه رئوفی‌منش، مدیر هنرستان تقدیر کرد.

گفتنی است در این جشن که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در سالن کوثر برگزار شد؛ پرستو شفیعی، رتبه دو رقمی کنکور سراسری؛ بشری زینلی، سارا پری‌زنگه، فائزه طاهری رتبه‌های تک رقمی کنکور کاردانی؛ بهارسادات موحد محمدی، دیپلم برتر فنی و حرفه‌ای، مژده حق‌شناس رتبه برتر کشوری در مسابقات علمی عملی؛ طلیعه رمضانی  و فاطمه‌سادات رجایی‌زاده رتبه برتر کشوری در جشنواره هنرهای تجسمی از هنرستان هنرهای زیبای دختران در این جشن تقدیر شدند.

.

 

جشن ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) و گرامیداشت مقام زن در هنرستان

جشن  و شادی ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) و روز بزرگداشت مقام زن در هنرستان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه 19 اسفند، به مناسبت ولادت با سعادت زهرای مرضیه (سلام الله علیها) یگانه دخت پیام‌آور عشق و مهربانی و روز بزرگداشت مقام مادر و زن ، هنرجویان هنرستان به جشن و شادی پرداختند.

گفتنی است اهدای نماد هنرستان هنرهای زیبای دختران  به هنرجویان و نیزاهدای کتاب مادر یک دقیقه‌ای اثر اسپنسر جانسون، به مادران عزیز هنرجویان از جمله برنامه‌های این جشن بزرگ بود.

بوی بهار در هفت‌سین نوروزی هنرستان

هنرجویان هنرستان با گستردن سفره هفت‌سین به استقبال بهار رفتند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، شنبه 19 اسفند ماه هنرجویان هنرستان با گستردن سفره هفت‌سین نوروزی به استقبال بهار رفتند. این آیین سنتی ایران زمین به همت شفایی مقدم، هنرآموز درس طراحی و گروهی از هنرجویان خلاق هنرستان طراحی و اجرا شد.

گفتنی است جشن نوروز هنرستان در کنار این سفره شادی و نشاط فراوانی  برای هنرجویان به ارمغان آورد.

معرفی جشنواره خوارزمی در صبحگاه هنرستان

معرفی جشنواره خوارزمی در صبحگاه هنرستان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 15 اسفند ندا سماح، مدیر پژوهش‌سرای صائب، در صبحگاه هنرستان از جشنواره خوارزمی و نحوه ارسال اثر به این جشنواره سخن گفت.

وی پس از برنامه صبحگاه با حضور در کلاس‌های درس با هنرجویان پایه یازدهم رشته‌های گرافیک، نقاشی و سینما گفت و گو کرد و درخصوص جشنواره خوارزمی و شیوه داوری و انتخاب آثار در این جشنواره علمی گفتگو کرد.

سومین کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرجویان رشته موسیقی برگزار شد

آوای ساز هنرجویان موسیقی در سومین کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرستان طنین انداز شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز چهارشنبه 9 اسفند، سومین کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرجویان موسیقی با حضور هنرآموزان و هنرجویان رشته موسیقی برگزار شد.

شایان ذکر است در این کارگاه آموزشی هنرجویان پایه دهم و یازدهم رشته موسیقی، قطعاتی در موسیقی کلاسیک و سنتی نواختند و مهارت اجرای خویش را به صورت تکنوازی و همنوازی در حضور استادان و هم کلاسی‌های خود محک زدند.

گفتنی است این کارگاه ساعت 13 روز چهارشنبه 9 اسفند، در فضای صمیمانه کلاس‌های موسیقی برگزار شد.