هنرستان هنرهای زیبای دختران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

افتتاحیه نمایشگاه آثار هنرجویان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران ، آیین افتتاحیه نمایشگاه آثار هنرجویان رشته های صنایع دستی و نقاشی هنرجویان هنرستان بعد از ظهر روز شنبه 18 آذر ماه در محل نگارخانه کوثر واقع در میدان امام برگزار گردید. 

 این مراسم که با حضور آقایان شاهپوری رئیس آموزش فنی حرفه ای و موسوی زاده رئیس آموزش متوسطه و خانم اقارب پرست کارشناس مسئول متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان همچنین  آقایان مختاری و ابوطالبی رئیس و معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اصفهان و خانم رئوفی منش رئیس هنرستان هنرهای زیبای دختران به اتفاق جمعی از هنرجویان و اولیاء ایشان برگزار گردید  برنامه اساتید و مسئولین حاضر به نقد و بررسی آثار هنرجویان پرداختند .


برگزیدگان مسابقه کتاب‌خوانی هنرستان در جشن میلاد نبی اکرم به قید قرعه انتخاب شدند

برندگان مسابقه کتابخوانی کتاب «نماز اول وقت، ورود ممنوع شیطان» اعلام شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 14 آذر ماه در جشن میلاد پیامبر  نور و رحمت و ولادت حضرت امام جعفر صادق علیه‌السلام، موسس مذهب جعفری،  مراسم قرعه‌کشی مسابقه کتاب‌خوانی کتاب «نماز اول وقت، ورود ممنوع شیطان» اثر علی طرقی انجام شد.

شایان ذکر است این کتاب در مراسم نمادین زنگ کتاب در آبان ماه به هنرجویان و خانواده آنها اهدا شد. برگزیدگان این مسابقه از بین هنرجویان و خانواده آنها و همچنین کادر اداری و آموزشی هنرستان صبح امروز به قید قرعه انتخاب شدند.

گفتنی است از 14 نفر از برگزیدگان به یمن برخورداری از  الطاف ائمه معصوم با اهدای لوح سپاس و هدایای ارزشمندی تقدیر شد.

تقدیر از هنرجویان هنرمند حاضر در جشنواره ملی شهید کمایی

 هنرجویان حاضر در جشنواره ملی شهید کمایی تقدیر شدند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 14 آذر ماه در جشن میلاد پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) از هنرجویان حاضر در جشنواره ملی شهید کمایی تقدیر شد.

شایان ذکر است این هنرجویان با خلق سیمای آسمانی شهدا روی بوم نقاشی خویش، در مزار متبرک شهدا به این جشنواره رنگ و لعابی خاص بخشیدند. سیده مریم مژگان موسوی، فاطمه غزالی‌مطلق، فاطمه رهنما ، عسل نکویی، رعنا عرب‌زاده ، لعیا پارسایی، نگین مازندرانی و فائزه یحیایی هنرجویان هنرمند حاضر در این جشنواره بودند که با خلق تصویر شهدا روی بوم نقاشی خود فرهنگ ایثار و شهادت را در گلستان شهدای اصفهان جلوه‌گر شدند و هنر متعهد را به منصه ظهور رسانیدند.

گفتنی است در جشنی که به مناسبت میلاد پیامبر رئوف، حضرت ختمی مرتبت در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد؛ از این هنرجویان هنرمند با اهدای لوح سپاس و هدایای ارزنده تقدیر گردید.

جشن میلاد پیامبر(ص) در هنرستان

هنرجویان هنرستان میلاد خاتم پیغمبران را جشن گرفتند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، صبح امروز 14 آذرماه هنرجویان هنرستان میلاد خاتم پیغمبران محمد مصطفی (ص) و میلاد جامع علم و عمل و عبادت ، پرچم دار شاهراه ولایت علوى، حضرت امام جعفر صادق علیه السلام  را جشن گرفتند.

در این جشن که با حضور هنرجویان، هنرآموزان و دبیران همراه با مولودی خوانی برگزار شد؛ مراسم قرعه‌کشی مسابقه کتاب‌خوانی  کتاب «نماز اول وقت ، ورود ممنوع شیطان» اثر علی طرقی انجام شد و برگزیدگان این مسابقه با اهدای لوح سپاس و هدایای ارزنده تقدیر شدند.

شایان ذکر است تقدیر از هنرجویان شرکت‌کننده در یادواره شهید زینب کمایی از برنامه‌های دیگر این جشن معنوی بود.

گفتنی است پذیرایی با لوبیا گرم به گرمای این جشن در صبح پاییزی 14 آذرماه افزود.

اولین مرحله آزمون پیشرفت تحصیلی هنرجویان برگزار می شود

اولین مرحله آزمون پیشرفت تحصیلی هنرجویان هنرستان 25 آذرماه برگزار خواهد شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، اولین مرحله آزمون پیشرفت تحصیلی هنرجویان در سال تحصیلی 139697 - 1396 همزمان با سایر مدارس 25 آذرماه برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است سوالات این مرحله از  40% کتب درسی هر پایه  می‌باشد که هنرجویان با مرور کتاب‌های پایه خود به آن پاسخ خواهند داد.

گفتنی است این آزمون برای هنرجویان پایه دهم رشته‌های گرافیک و نقاشی و پایه یازدهم رشته‌های گرافیک ، نقاشی و انیمیشن برگزار می شود.

دانش‌آموزان پایه دهم می‌توانند نمونه سوالات این آزمون را در اپلیکیشن تلفن همراه خود و یا در قسمت گروه‌های آموزشی همین درگاه (منوی سمت راست ) با کلیک بر گزینه گروه‌های آموزشی ، پایه دهم، قسمت نمونه سوالات امتحانی مطالعه کنند.

دومین کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرجویان موسیقی برگزار شد

طنین ساز هنرجویان موسیقی در دومین کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرستان

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز شنبه 11 آذر، دومین کارگاه اجرای صحنه‌ای هنرجویان موسیقی با حضور هنرآموزان و هنرجویان و خانواده ایشان برگزار شد.

شایان ذکر است در این کارگاه آموزشی هنرجویان پایه دهم و یازدهم رشته موسیقی، قطعاتی در موسیقی کلاسیک و سنتی نواختند و مهارت اجرای خویش را به صورت تکنوازی و دو نوازی برای آزمون ساز نیمسال اول خویش که در پایان آذرماه برگزار می شود؛ محک زدند.

گفتنی است این کارگاه ساعت 13 روز شنبه 11 آذرماه در سالن اجتماعات هنرستان برگزار شد.

نمایشگاه آثار چاپ و نگارگری هنرجویان هنرستان در نگارخانه کوثر

نگارخانه کوثر میزبان آثار هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای دختران می‌شود

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، نمایشگاه آثار هنرجویان هنرستان، شنبه  18 آذرماه ساعت 4 بعد از ظهر در نگارخانه کوثر افتتاح می‌شود.

شایان ذکر است در این نمایشگاه که صبح و بعدازظهر پذیرای بازدیدکنندگان علاقمند می‌باشد؛ آثار هنرجویان مهسا آقاهرندی، سارا پری‌زنگنه، صبا رشیدی، نگین سلیمانی، فاطمه مهرزاد، بشرا زینلی، فائزه طاهری، مانا مشتاقیان، بهار نکوگل، فاطمه رجایی‌زاده، یکتا تاجمیرریاحی، مریم طالبی، محدثه شکرانی، زهرا کسایی، شیوا میردامادی، مهسا خمسه‌عشر، نگین شفیعی و بهار رضایی در معرض دید علاقمندان هنر ایرانی اسلامی قرار می‌گیرد.

گفتنی است در این نمایشگاه که تا 24 آذر در نگارخانه کوثر در میدان امام اصفهان، برای عموم علاقمندان دایر است؛ آثار چاپ و نگارگری هنرجویان هنرستان به نمایش درمی‌آید.

طراحی سیمای آسمانی شهدا روی بوم‌های نقاشی در یادواره شهیده زینب کمایی

هنرجویان هنرستان سیمای آسمانی شهدا را روی بوم نقاشی طراحی کردند

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، روز سه‌شنبه 7 آذر هنرجویان هنرستان در یادواره شهید زینب کمایی،  با هدف نشان دادن فرهنگ شهادت در آیینه هنر، طرح سیمای آسمانی شهدا را روی بوم نقاشی خود خلق کردند.

در این یادواره که با حضور مسئولان کشوری و استانی و همچنین خانواده شهدا به ویژه خانواده شهید کمایی در گلستان شهدا برگزار شد؛ هنرجویان هنرستان دلنوشته‌های بازدیدکنندگان را روی بوم «رفیق شهیدم زینب جان» ثبت کردند.

تصویر شهید زینب کمایی و شهید مدافع حرم محسن حججی از تصاویری بود که روی بوم هنرجویان، نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کرد. موضوع حجاب نیز با سرانگشتان هنرمند هنرجویان هنرستان روی بوم نقاشی در نمادهایی با موضوع حجاب و پوشش خلق شد.

خطاطی نام متبرک شهدای مدافع حرم اصفهان، روی بومی که مزین به نماد گنبدهای فیروزه‌ای شهر اصفهان بود؛ از هنرهای دیگر هنرجویان هنرستان در این یادواره بود.

شایان ذکر است بوم دیگری مزین به تصویر سردار سلیمانی، برای بیان احساس با رنگ، در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گرفت تا احساس خویش را با قلمو یا انگشتان خویش رقم بزنند.

گفتنی است هنرجویان هنرستان طراحی تصاویر شهدا را در کلاس درس طراحی خویش آغاز کردند و بر سر مزار متبرک شهدا  در این یادواره به پایان رساندند.

برگزاری هفتمین دوره جشنواره نوجوان سالم

جشنواره دانش‌آموزی نوجوان سالم برگزار خواهد شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، هفتمین دوره جشنواره نوجوان سالم نیز با هدف هم‌افزایی ظرفیت‌ها جهت گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس سراسر کشور برگزار خواهد شد.

گفتنی است علاقمندان به شرکت در این رقابت‌ها می توانند پس از  مطالعه دستورالعمل هفتمین دوره جشنواره نوجوان سالم در فایل ضمیمه، نسبت به آماده کردن آثار خود با  موضوعات و مشخصات یاد شده  در این دستورالعمل و ارسال آن در تاریخ مقرر اقدام کنند.

 

فایل های ضمیمه :

دومین کارگاه تخصصی طراحی در هنرستان برگزار شد

دومین کارگاه تخصصی طراحی هنرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران ظهر امروز 5 آذرماه، دومین کارگاه تخصصی طراحی با حضور هنرآموزان این درس در هنرستان برگزار شد.

استادان درس طراحی در این کارگاه با هدف هم‌اندیشی و ارایه راهکار برای ارتقای کیفیت آموزش این درس، به نقد و بررسی آثار هنرجویان پرداختند.

گفتنی است آثار هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای پسران نیز در این کارگاه مورد بررسی و نقد قرار گرفت.

مشاهده مطالب قدیمی تر...